36. kolo hokejové extraligy: Sparta hostí Litvínov


Tipsport extraliga vstupuje do nového roku a vy máte další možnosti sázet na své oblíbené týmy. Na severu Moravy se čeká bitva jako řemen, třetí Třinec přivítá doposud o dva body lepší Zlín. Vítkovice budou chtít na vydařené prosincové zápasy navázat v trápícím se Brně, Sparta se utká s Litvínovem.

Oceláři Třinec - PSG Zlín 2,00 - 4,10 - 2,90

Na třineckém zimním stadionu bude pořádné horko. Moravské kluby si to v přímém souboji rozdají o druhou príčku, kterou prozatím drží hokejisté Zlína. Oba týmy však vědí, že v tak vyrovnané tabulce nesmí zahálet a a jakákliv menší krize by je katapultovala směrem ke středu tabulky.

Atraktivní střetnutí nabídne souboj třinecké ofenzivy se zlínskou defenzivou, která musí být pevná, protože Oceláři doposud nastříleli nejvíce branek ze všech mužstev. Velí jim nejproduktivnější hráč extraligy Martin Růžička. Zlínští takovou hvězdou momentálně nemají, ale mohou se pyšnit zkušenými hokejisty, kteří už mají něco za sebou. A také bojovností, která bude v Třinci zapotřebí.

Mírným favoritem střetnutí je Třinec, který je v domácím prostředí silný. Půjde o vyrovnané utkání, ale štěstí bude nakloněno domácímu týmu.  

Kometa Brno - Vítkovice Steel 2,00 - 4,10 - 2,90

Do brněnské Kajot areny přijedou Vítkovice, který na konci roku bojovali o Spengler Cup. Brněnští hokejisté jsou na tom bodově lépe, ale pokud se podíváme na aktuální formu, hovoří pro severomoravský celek. Zatímco Vítkovičtí mají v plánu protáhnout bodovou šňůru, Brno má za úkol ukončit sérii proher.

Brno a Vítkovice prožily odlišný prosinec. Zatímco Brňané po výhře na Slavii pětkrát za sebou prohráli a přitom získali jediný bod, svěřenci trenéra Oremuse v extralize pětkrát v řadě bodovali, přičemž čtyřikrát zvítězili za tři body. Poté podaly sympatické výkony ve Švýcarsku na Spengler Cupu, kde smolně vypadly v semifinále s domácím Davosem. Co se týče vzájemných zápasů, oba týmy vyhrály doma. Brno o své výhře rozhodlo brankou v poslední minutě.

Kometě se po návratu do extraligy proti Vítkovicím daří a je to tak ideální soupeř, aby se díky výhry nad ním odrazili k lepším výkonům. Vítkovicím zase odpadá pohoda ze Spengler Cupu a opět musí bojovat o extraligové body. Bude to dramatický boj, který se rozhodne v prodloužení nebo po nájezdech. 

Sparta Praha - Verva Litvínov 1,80 - 4,20 - 3,40

Sparťanští hokejisté mají výtečnou možnost přiblížit se šestému místu v tabulce. Ještě před dvěma měsíci měli co dělat, aby se vyhrabali z poslední příčky, nyní mohou pomýšlet i na přímý postup do play off. Utkají se s Litvínovem, dosavadním překvapením soutěže.

Ačkoliv to poslední tři utkání neukazují, trenér Josef Jandač tým výrazně zvedl a bude s ním bojovat o první šestku. Sparta si na konci roku po úspěšném období vybrala slabší chvilky, třikrát za sebou prohrála. Je třeba však dodat, že dvakrát padla až na nájezdy. Mužstvo Litvínova si na začátku prosince vybralo výsledkovou a výkonnostní krizi, nicméně se oklepalo a z posledních čtyř zápasů získalo devět bodů.

Sázkové kanceláře favorizují domácí tým a je také pravděpodobné, že Sparta vyhraje za tři body.