Amatéři z Capelle vyřadili profíky z Dordrechtu díky nádherném lobu z půlky hřiště [VIDEO]


Vyhrajete a jdete dál. Prohrajete a končíte. Kouzlo vyřazovacích zápasů tkví právě v tom, že šance na reparát neexistují. A právě proto se v utkáních domácích pohárů často stane, že favorizovaný celek nesplní očekávání všech a vypadne s naprosto podceňovaným outsiderem.

Přesně tenhle příběh se odehrál také včera v rámci holandského poháru KNVB Beker. Na Dordrecht byl proti Capelle před utkáním kurz 1,23. Možná i proto, že domácí v minulém kole dokázali vyřadit slavný Feyenoord. Ale aktuálně osmý tým druhé nejvyšší holandské soutěže proti všem předpokladům neuspěl.

Hosté z Capelle totiž zvládli přežít celých 90 minut bez inkasované branky a dostali zápas do prodloužení, ve kterém přišlo rozuzlení. Ve 112. minutě zápasu se totiž do rychlého úniku mohl Jordao Pattinama, ale celou situaci se rozhodl řešit úplně jinak, než by kohokoliv napadlo. Viděl totiž, že domácí brankář Leeuwenburgh je poměrně daleko z branky a tak se rozhodl raději vystřelit. K úžasu všech se jeho lob z ploviny hřiště odrazil od tyče přímo do branky a outsider tohoto utkání mohl slavit.