Ancelotti má plán, jak nahradit Di Maríu. Může mu vyjít?


Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti musí sáhnout ke změnám. Prohra s Atlétikem, nepřesvědčivý výkon proti Cordobě a porážka od Realu Sociedad – to je situace hodná zamyšlení. Důvod vlažného vstupu do nového ročníku je připisován především odchodu Ángela Di Maríi. Ono, když vám hráč vytvoří za sezonu 90 příležitostí a připíše si 17 asistencí, tak musí být jeho ztráta pořádně znát.  

A protože hodlá být Ancelotti věrný hernímu stylu s bleskovým přechodem do útoku i letos, musí najít náhradu za Di Maríu. Mít dva super rychlá křídla je sice fajn, ale přidanou hodnotou byl právě Argentinec, který uměl míč vyvést ve velké rychlosti ze středu či hloubi pole.

Kdo má být novým Ángelem Di Maríou, když onu úlohu není schopen zastat James Rodriguez? Má se jim stát, možná trochu překvapivě Gareth Bale. K tomuto nápadu se měl Ancelotti produmat během reprezentační přestávky, když si lámal hlavu nad tím, jak navrátit Realu ztracenou rovnováhu z loňské sezony.

V nadcházejících týdnech – před sobotním derby se oné změny zřejmě ještě nedočkáme - bychom měli velšského reprezentanta vidět v záloze vedle Kroose a Modriće. Bale by si tak po postu pravého obránce, levého či pravého křídla a podhrotového útočníka mohl zahrát i středového záložníka.

Předpoklady:

1. Bale má dostatečné rychlé nohy, aby nelehký úkol zvládnul „usprintovat“.

2. Umí přihrávat a tvořit šance. V minulé sezoně si připsal 12 asistencí. Pro své spoluhráče vytvořil celkem 40 šancí.

3. Velšan zvládá bránit. Hra bez míče, která hraje na postu středního záložníka důležitou roli, mu není cizí - vždyť byl dlouhá léta obráncem.

 Obavy:

1. Gareth  Bale měl v posledních letech téměř výhradně ofenzivní úkoly. Nikdo ho nenutil tvrdě pracovat bez míče, což by se změnou postu změnilo. A to by mohl nést nelibě.

2. Jeho gólová potence, která by se hlouběji v poli pravděpodobně snížila, by mohla Realu chybět.

3. Real by mohl postrádat rychlost na pravé straně hřiště. S Ronaldem a Balem na křídlech jsou obě strany vyvážené.  

Závěr

Bale již zvládnul hrát na mnoha postech a vždy úspěšně. Pro roli, kterou loni zastával Di María, má veškeré předpoklady. Zkusit Velšana umístit na netradiční místo v sestavě nemusí být vůbec marný pokus. Změnu by jistě ocenil James – posunul by se na svůj oblíbený post pravého křídla. 

Nabídka kurzů na víkendovou Primera División