ATP: Zopakuje Tomáš Berdych finálovou účast z loňského turnaje v Dubaji?Tomáš Berdych má za sebou povedený turnaj v Rotterdamu, kde ztratil pouhý jeden set a po zásluze si připsal celkové vítězství. Ve finále si poradil s Marinem Čiličem 6:4, 6:2. Dosáhne na další turnajové vítězství?

V loňském roce si český tenista číslo jedna na turnaji v Dubaji připsal skalp Rogera Federera, přes kterého přešel do finále, v němž narazil na Novaka Djokoviče. Tomu však podlehl ve dvou setech. Berdych si aktuálně drží sérii sedmi vítězství v řadě, ve kterých ztratil pouhý jeden set. Poslední porážku utržil na Australian open před více než měsícem. Jeho forma je tedy více než optimální a na vlastní kůži ji pocítí v 1. kole rumunský tenista Marius Copil. Dá se předpokládat, že 159. hráč žebříčku ATP nebude dělat Berdychovy příliš velké potíže a  český tenista zvítězí.

Do turnaje vstoupí také další český hráč. Radka Štěpánka čeká američan Michael Russel. Oba tenisté jsou narozeni v roce 1978, takže zkušeností mají na rozdávání. Vzájemná bilance vyznívá příznivěji pro američana v poměru 2:1. Všechny tři zápasy jsou ale o dost dřívějšího data 2002,  2003 a 2010. Štěpánek je favoritem, i přestože vyhrál soutěžní zápas naposledy 8.1.2014. Vsadit si ho můžete v celkem slušném kurzu 1,40.

Největší favorité na vítězství v Dubaji:

Djokovič - 1,60

Berdych - 5,50

Federer - 6,00

Del Potro - 6,00