Bayern vs Dortmund a dalších 9 největších fotbalových rivalů [Infografika]


Finále Ligy mistrů je již dlouhou dobu pomyslným vrcholem klubového fotbalu. Více jak devět měsíců se střetávají nejlepší kluby v Evropě. Je to test výdrže a zručnosti. Umět vítězit v pravou chvíli. Nejlepší okamžiky ve finále - návrat Manchesteru United, zázračný gól Zinedina Zidaneho - jsou vryty do historických knih.

Tento rok bude přidán další element do tohoto mixu: místní rivalita. Velké finále ve Wembley uvidí pokračování jedné z nejdelších bitev německého fotbalu, Bayern Mnichov vs Borussia Dortmund. Tyto dva týmy vyhráli Bundesligu 27 krát a poslední tři roky bojují o nadvládu nad ligou. Vítězství Bayernu tuto sezómu ukončilo dvouletou dominanci Dortmundu. Avšak tým Jurgena Kloppa bude mít na konci měsíce šanci na odplatu.

Tohle je jen jeden příklad klasické rivality, která je typická pro fotbal. V Unibetu jsme pro vás vytvořili infografiku na deset největších rivalitních zápasů na světě - od Derby della Madonnina (Itálie) a El Clásico (Španělsko) po Old Firm Derby (Skotsko) a De Klassieker (Nizozemí).

Necháme vás rozhodnout, kdo jsou skuteční vítězové!

Football Rival