Berdych si stěžoval na regulérnost zápasu proti Murraymu kvůli vysokému větru


Po včerejším semifinálovém duelu proti Andy Murraymu si český tenista Tomáš Berdych stěžoval na podmínky, které na centrálním kurtu US Open. Během utkání byl na kurtu obrovský vítr a s ním se lépe vyrovnal právě Murray, který zvítězil v utkání 3:1, Berdych zůstal před branami finále. Ve finále proti Murraymu se postaví jeden z dvojice Ferrer - Djokovič.

Regulérnost zápasu přitom byla v pořádku. Podmínky byly pro oba hráče stejné, což po utkání zmiňoval také Andy Murray, který nechápal vyjádření Berdycha. Český tenista má však svou hru založenou zejména na kvalitním podání, které se mu dařilo během celého turnaje. Právě v semifinálovém zápase však svou zbraň naplno využít nemohl, protože míček mu při nahazování létal stranou.

"Vítr nebyl pro mou hru dobrý, snažil jsem se během zápasu přizpůsobit, ale nepodařilo se mi to. Moje hra jsou body z prvního podání a následné vítězné údery, to jsem v sobotu hrát nemohl, proto jsem ztratil tolik servisů," řekl po zápase Berdych.

"Chápu, že podmínky byly pro oba stejné, ale jsou hráči, kteří se s nimi dokáží vyrovnat lépe. Dnes večer to byl Andy, má hru jinak zalouženou než já a dnes byl v tomto ohledu lepší. Mě nezbývá nic jiného, než mu pogratulovat k postupu do finále."

Berdych také na konferenci zdůraznil, že v takových velkých zápasech by podmínky měly být ideální a že se mělo utkání odložit. "Měli by na tohle udělat nějaké pravidlo, aby se v silném větru nehrálo. Když prší, tak se také nehraje. Na menších turnajích to není tak důležité, ale na Grandslamech by o tom organizátoři měli uvažovat. Úroveň zápasu kvůli tomu byla o několik tříd nižší a ani divákům se to nemohlo líbit," ukončila česká tenisová jednička.