Bude Radek Štěpánek nejstarším hráčem na French Open 2016?


Česko je mašina na nestárnoucí legendy, matadory a srdcaře. Ať už to byl v minulosti Dominik Hašek, Roman Šebrle, Kateřina Neumannová nebo v současnosti Jarda Jágr, i v tenise se zmiňuje Česko jako bojovný národ. Může za to stále optimistický Radek Štěpánek. Tenisový svět ho zná zejména díky působení v Davis Cupu, ale i na okruhu ATP, pokud mu to zdraví dovolí, stále rozdává radost. 

Nyní bojuje v kvalifikaci na jediný antukový grandslam sezóny, French Open 2016. Zatím stihl projít přes dvě kvalifikační kola a pokud zvládne i to poslední, připíše si zajímavou nálepku. Bude totiž nejstarším hráčem v hlavní části French Open!

V podstatě každý zápas, který nyní Radek odehraje, je pikantní. Nedávno třeba proti Kanaďanovi Vasekovi Pospisilovi.

 

 

Již nyní je Radek Štěpánek, ve svých 37 letech nejstarším hráčem kvalifikace. Na okruhu ho z aktivnějších hráčů věkově převyšuje pouze Ruben Ramirez Hidalgo, ten však nastupuje jen na nižších úrovních a do sýta kvalifikace se letos nedostal. V hlavní části French Open se pak k Radkovu věku přibližuje mašina na esa - Chorvat Ivo Karlovič, který je jen o 2 měsíce mladší než Radek.

V prvním kole kvalifikace si Radek poradil s Němcem Stebem, v druhém s Australanem Bartonem a nyní ho čeká další zajíček - Japonec Nishioka. Ten má teprve 20 let, takže by mu Radek bez problémů mohl dělat tátu. A zkušenostmi by měl Nishioku Radek jednoznačně přehrát, jelikož jeho soupeř odehrál na antuce zhruba 120 zápasů, oproti Radkovým 3 stovkám. Minulý rok byl Nishioka v 1. kole, kde dostal výprask od Tomáše Berdycha. 

Držme tedy Radkovi palce, aby opět bavil diváky a katapultoval se do hlavní části. Tam může dokázat, že věk je jen číslo. Podobně, jako to ukazoval v Madridu, když trápil Andyho Murrayho.