Capital One Cup: Swansea v Chelsea - 10 klíčových statistik


10. Swansea porazila Chelsea poprvé od roku 1981 a nastoupí do utkání s náskokem 2:0. Domácí prostředí jí bude také k dobru. Na Swansea je vypsán kurz 4,25 na výhru.

9. Chelsea má však pozitivní bilanci vůči svým soupeřům v rámci anglických pohárů, a sice 9-6. Navíc Blues zvítězili ve dvou utkáních ze tří po úvodním střetnutí se Swansea. Londýňané musejí zvítězit o tři góly.

8. Navzdory faktu, že Chelsea držela v prvním vzájemném střetnutí míč 64% času a vystřelila celkem čtyřiadvacetkrát, obrana Labutí zůstala nedobyta.

7. V lize uhráli Swans na domácím hřišti proti Blues remízu 1:1, když vyrovnával Pablo Hernandez.

6. Chelsea dosud vstřelila nejvíce branek ze všech týmů v tomto poháru - 26.

5. Proti této statistice se postaví brankář Tremmel, které vévodí statistice zákroků v Capitol One Cupu. Ve svých rukavicích našel 30 střel soupeřů.

4. Chelsea se trápí a od konce prosince nedokázala dvakrát po sobě zvítězit.

3. Proti Stoke si Swansea připsala první vítězství od posledního vzájemného střetnutí s Chelsea. Laudrupovi svěřenci vyhráli s přehledem 3:1.

2. Chelsea získala ligový pohár naposledy v roce 2007, když ve finále zdolala Arsenal. Celkem se Blues ze zisku ligového poháru radovali čtyřikrát.

1. Swansea je poprvé v semifinále anglického poháru. Welšský celek nikdy nevyhrál žádnou z anglických soutěží, nyní mají nakročeno do finále Capitol One Cupu.