Češi se pokusí o reparát proti silným Rusům, hraje se také severské derby


Zajímavý turnaj v Moskvě pokračuje dalšími dvěma zápasy. Náboj obou utkání je zřejmý už z dlouhodobého hlediska. Těšte se na souboje Ovečkina, Malkina s Plekancem či Krejčím nebo Bäckströma a Hörnqvista s houževnatými Finy.

11:00 Rusko – Česko 1,45 – 5,30 -  4,90

Těžký oříšek, ale zároveň velká výzva. Český tým napravuje dojem proti hvězdnému uskupení Rusů. V prvním vystoupení na turnaji k výhře Rusů přispěli všechny útočné hvězdy, ať už gólem či alespoň asistencí.

Vyčítána byla českému týmu absence většího důrazu, tahu do branky a střelby. Proti Rusům by se nemuseli chyby v obranné činnosti vyplatit. V brance by se podle všech předpokladů měl nyní objevit Ondřej Pavelec. Těšte a vsaďte si na to utkání, kdy budou hájit svěřenci Aloise Hadamczika vedoucí postavení v tabulce Euro Hockey Tour.

15:00 Finsko – Švédsko 2,65 – 4,15 – 2,15

Severské derby má vždy náboj a bude tomu tak i tentokrát. Švédové jsou v letošní sezóně Euro Hockey Tour stále bez bodu, je pravdou, že v úvodu Channel One Cupu stáli proti silným Rusům, ale další prohru už nechtějí připustit, zvláště proti rivalům.

Finové zaskočili ve čtvrtečním utkání favorizovanější český výběr a aktivní hrou svěřence Aloise Hadamczika přehráli. Švédové jasně nestačili na Rusy a prohráli 1:5. Nyní budou mít Bäckström, Hörnqvist a další šanci na reparát.