Dva veliké šlágry Premier League nabídly zajímavou podívanou

V pátém kole anglické nejvyšší fotbalové soutěže Premier League měli diváci možnost vidět dva obrovské šlágry. Nejprve v odpoledním nedělním zápase Manchester United ve vyhecovaném duelu zvítězil díky penaltě 2:1 na půdě Liverpoolu, k večeru pak Manchester City doma remizoval s Arsenalem 1:1.

Manchester se po vítězství 2:1 dostal na druhé místo a stále stíhá vedoucí Chelsea. Výhra se však nerodila vůbec snadno, protože jako první šli do vedení domácí, ve 46. minutě se trefil Steven Gerrard i přesto, že "Reds" dohrávali od 39. minuty bez vyloučeného Shelveyho.

Vyrovnávací trefa přišla velmi rychle, už v 51. minutě se prosadil Rafael a dílo dokonal devět minut před koncem utkání Robin van Persie. Ten si postavil balón na značku pokutového kopu a poprvé v sezóně ji pro Manchester United proměnil. Tři předchozí penalty Rudí Ďáblové v letošním ročníku zahodili.

Liverpool si díky porážce připsal na své konto jeden nepříjemný rekord, v dnešní den zažil domácí tým nejhorší start do sezóny za posledních 101 let a po pěti odehraných kolech se překvapivě nachází na sestupových příčkách.

Další zajímavý duel se odehrál v Manchesteru, kde druhý a méně slavnější klub ze City přivítal Arsenal. Oba celky měly před utkáním na svém kontě stejný bodový zisk a hrálo se o hodně. Arsenal ukázal, že v úvodu nového ročníku má velmi solidní formu a dokázal uhrát na půdě loňského mistra remízu 1:1.

Utkání bylo velmi vyrovnané a remízový výsledek je tak naprosto zasloužený. Do vedení šli jako první domácí Citizens, ve 40. minutě se hlavou prosadil Joleon Lescott. Ve druhé půli Arsenal zlepšil pohyb a v závěrečné fázi zápasu dokázal svého soupeře zatlačit a vstřelit vyrovnávací branku, také hlavou se prosadil Koscielny.