Ferguson byl nadšený z debutu mladičkého Powella

Teprve osmnáctiletý Nick Powell přestoupil v létě na Old Trafford z Crewe Alexandra a první opravdu velký zápas své kariéry odehrál dnes v Premier League proti Wiganu. Debut to byl vítězný a nejen to.

Na mladičkého útočníka ukázala legenda United Sir Alex Ferguson v 71. minutě a konala se generační obměna. Powella pustil na hřiště osmatřicetiletý Ryan Giggs, který oslavil 600 start v Premier League.

Nezkušený Powell však dokázal předvést svůj potenciál a po jedenácti minutách na hřišti vstřelil svou první branku. Tou upravoval skóre na konečných 4:0 a zkušenému manažerovi udělal velkou radost.

„Bude z něj opravdu dobrý hráč,“prohlásil Sir Alex Ferguson po utkání. „Má dobré obě nohy a umí vystřelit.“

Nick Powell přiznal, že měl před příchodem na hřiště velkou nervozitu. „Měl jsem trochu strach ze svého prvního vystoupení.“ Vstřelená branku mu však udělala radost. „Byl to opravdu skvělý pocit vstřelit gól.“

Vítězství se však nerodilo snadno. Manchester United sice mohl jít už po 6. minutách do vedení, ale penaltu nedokázal proměnit Chicharito. Na úvodní gól tak čekal domácí tým až do jednapadesáte minuty.

„Nebyla to povedená penalta,“usoudil Ferguson. „Trochu nás to ovlivnilo v tom smyslu, že i přes dobrý start jsme museli začínat znovu. Měli jsme hodně příležitostí, ale bez úspěchů. Takový Danny Welbeck vystřelil asi pětkrát na branku.“