10 hvězd, které v barvách Realu nikdy nezářily


Uspět v Realu Madrid není vůbec jednoduchý úkol. Své o tom vědí i fotbalisté, kteří do Madridu přicházeli jako opravdové hvězdy, úspěchu se však nedočkali.

Následujících 10 hráčů by na vrcholu své kariéry mohlo hrát v jakémkoliv klubu na světě. Když si je vybral Real Madrid, ani jeden z nich neváhal a šel své štěstí do Madridu zkusit.

Pod velkým tlakem fanoušků, médií či vedení však nikdy nedokázali navázat na své skvělé výkony z původních klubů a jejich angažmá v "Bílém baletu" tak bylo jen oboustranným šlápnutím vedle.

1. Michael Owen

Do Madridu přišel anglický forvard v roce 2004 z Liverpoolu, kde se mu více než dařilo a patřil k nejlepším anglickým, možná i světovým, útočníkům. Za tým z Anfield se mu totiž v 274 zápasech povedlo nasázet 147 branek.

V barvách Realu ale nikdy pořádně nezazářil. V jediné sezóně na Santiago Bernabeu stihl dát 16 branek ve 45 zápasech a za pouhý rok si balil kufry do Newcastlu.

2. Nicolas Anelka

Jeden z nejhorších nákupů Realu na přelomu tisíciletí. Anelka v roce 1999 přestoupil do Madridu z Arsenalu za tehdy astronomických 35 miliónů euro, ale moc toho fanouškům nepředvedl.

V 31 utkáních se dostal pouze na statistiku 7 vstřelených branek a stejně jako Owen se po jedné sezóně stěhoval jinam, když ho koupil Paris Saint-Germain. Nutno dodat, že ani ve francouzském klubu Anelka nikterak nezářil.

3. Émerson

V létě 2006 přicházel brazilský fotbalista do Realu jako jeden z nejlepších středních záložníků na světě. Na malou vytíženost si v barvách madridského klubu rozhodně stěžovat nemohl, jelikož nastoupil k celkem 34 zápasům v jedné sezóně.

To bylo však všechno, co vedení "Bílého baletu" Émersonovi dovolilo. Hned další léto totiž svou kapitolu v Madridu ukončil a stěhoval se zpět na Apeninský poloostrov.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:  Vedení švýcarského klubu propustilo po porážce 10:0 celou svou základní jedenáctku

4. Arjen Robben

Z Chelsea přicházel do Madridu s nálepkou brilantního a rychlonohého technika, který je hodně nebezpečný v zakončení. Také Real stál přes 35 miliónů euro.

Jenže kombinace Robben a Real Madrid nikdy pořádně nenesla své ovoce. Pouze 13 gólů a přes 60 odehraných zápasů, na víc se holandský křídelník nedostal. O dva roky později přestoupil ke konci přestupního období do Bayernu, kde zřejmě našel svoji zemi zaslíbenou.

5. Kaká

Ronaldo, Kaká a Benzema - tohle trio přišlo do Realu před sezónou 2009/2010, aby budilo opravdu velký respekt. Ronaldo společně s Benzemou se dle očekávání stali hlavními ofenzivními oporami Realu.

U brazilského středopolaře Kaká se tohle však říct nedá. Už od první sezóny bylo vidět, že pětašedesátimiliónový nákup byl přehmatem. Kaká za své působení odehrál v Realu přes 120 zápasů, nikdy se však opravdu nestal miláčkem tribun a po vypršení smlouvy odešel zpět do milánského AC, kde také jen marně hledal svou původní formu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:  VIDEO: Záložník Linfieldu přišel o obě kopačky, boso přihrál na gól

6. Wálter Samuel

Třiadvacet miliónů euro stál tenhle argentinský stoper pokladnu Realu. Očekávání fotbalové veřejnosti však v Madridu nikdy naplnit nedokázal. Jeho výkony byly často velmi kolísavé a po jedné sezóně bylo jasné, že si bude muset najít budoucnost jinde.

Real ho tedy pustil do Interu Milán, kde Samuel zažil určité lepší časy své kariéry. Naopak do Realu přišel ze Sevilly Sergio Ramos, který dnes patří k hlavním ikonám madridského klubu.

7. Rafael van der Vaart

Možná si pár fanoušků už při oznamování tohoto přestupu říkalo, že van der Vaart patří k dobrým záložníkům, ale na Real je to málo. Holandský záložník prožil skvělé sezóny v německém HSV.

V Realu sice odehrál 2 sezóny, ale k opravdovým tahounům se nikdy pořádně nevypracoval. I proto posléze odešel do Tottenhamu, kde herně opět ožil.

8. Jonathan Woodgate

Na Santiago Bernabeu přicházel jako jeden z nejlepších anglických stoperů, který bude společně s Walterem Samuelem či zkušeným Ivanem Helguerou tvořit základní stavební kameny defenzívy Realu.

I vinou zranění se však v dresu "Bílé baletu" objevil pouze ve 14 zápasech a jeho renomé šlo rapidně dolů. Aktuálně působí v anglickém druholigovém Middlesbrough.

9. Antonio Cassano

Do Realu přicházel jako jeden z nejnadanějších italských forvardů vůbec. Brzy však zjistil, že na Santiago Bernabeu mu pšenka nepokvete. V tréninku dle slov trenéra Fabia Capella neodevzdával maximum, i proto dostával tak málo prostoru na hřišti.

Pouhé čtyři branky, to je celková vizitka Antonia Cassana v barvách Realu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:  5 věcí, které jsme se naučili od utkání Česko - Island

10. Júlio Baptista

Dvě skvělé sezóny zařídili brazilskému fotbalistovi posun na nejvyšší možnou metu ve fotbalovém světě - v roce 2005 oblékl dres Realu Madrid. Pověst gólového ofenzivního záložníka však Júlio Baptista v Madridu nikdy nepotvrdil.

V Realu se odehrál o polovinu více zápasů než za Sevillu, přesto jeho statistiky branek či asistencí nevykazovaly produktivitu, jakou měl brazilský fotbalista v andaluském klubu.