10 zajímavých sázek na derby mezi Evertonem a Liverpoolem


Kromě největšího šlágru anglické ligy mezi Chelsea a Manchesterem United se hraje ještě slavné Merseyside derby mezi Evertonem a Liverpoolem. V Goodison Parku se bude rozhodně na co dívat, tak neváhejte, a vsaďte si na tuto podívanou.


10. Nedělní derby bude v pořadí už 219té v celé historii a jedná se o dva celky, které se proti sobě v Anglii postavily nejvícekrát. Liverpool poslední tři zápasy vyhrál a nyní je kurz na jeho úspěch 2,65, zkusíte to?

 

9. Everton z posledních sedmi derby v Goodison Parku vyhrál pouze čtyřikrát. Minulou sezónu prohrál 0:2, ale tentokrát není tento výsledek tolik pravděpodobný, je na něj vypsán kurz 15,00.

 

8. Everton v posledních sedmi derby zvítězil pouze jednou, ale v letošní sezóně je zatím v mnohem lepší formě než jeho městský rival. Kurz na vítězství Toffees je 2,60, očekává se tak velmi vyrovnaný zápas.

 

7. Nejnižší kurz na střelce utkání je na snajpra Liverpoolu Luise Suáreze, který má letos na kontě už sedm zásahů a i Everton si na něj bude muset dát pozor. Vsaďte si na jeho úspěch s kurzem 2,80.

 

6. V kompletní historii je však Everton na domácí půdě úspěšnější než Liverpool, protože vyhrál doma 40krát, 30krát uspěl Liverpool a 28krát se celky rozešly smírně. Tentokrát je kurz na remízu 3,30.

 

5. Stewart Downing hraje v dobré formě a ve čtvrtek v Evropské lize zařídil Liverpoolu vítězství 1:0 nad Anži Machačkalou. Kurz na skórování Downinga je 5,75, na těsné vítězství 1:0 pro Liverpool pak rovných 10,00.

 

4. Pouze útočník Evertonu Nikica Jelavic se v loňské sezóně prosadil do sítě Liverpoolu a také tentokrát bude hlavní útočnou zbraní domácích. Kurz na to, že vstřelí branku je velmi slušný, 6,50.

 

3. Everton nad Liverpoolem naposledy zvítězil v roce 2010 v Goodison Parku výsledkem 2:0. Tehdy se trefili Tim Cahill a Mikel Arteta, kteří už v klubu nejsou. Zápas pamatuje například Leon Osman, kurz na jeho gól je 14,00.

 

2. Everton má v letošní sezóně horší první poločasy, čtyřikrát už prohrával a z toho třikrát dokázal zápas ve druhé půli otočit a vyhrát. Na tento scénář je vypsán kurz 30,00.

 

1. Z posledních dvaceti vzájemných zápasů se pětkrát narodila remíza. Od ledna 2004 Liverpool zvítězil nad Evertonem celkem jedenáctkrát, velmi zajímavou sázkou je dvojtip na Liverpool s kurzem 1,86.