3 věci, které dá De Bruyne hře Manchesteru City


De Bruyne po svém přestupu do Chelsea (2012) nikdy nedostal od Mourinha příliš prostoru na hřišti. Nesplňoval kritéria portugalského trenéra, který chtěl víc disciplinovanosti a obětavosti při hře směrem dozadu. Tím by ale jen utápěl hlavní přednosti, které u belgického záložníka naplno rozkvetly ve Wolfsburgu.

Výsledek? De Bruyne přestoupil jako jeden z nejžádanějších mladých hráčů do Manchesteru City za 58 milionů liber, čímž se stal druhým nejdražším hráčem v historii Premier League.

City letos šlape jako hodinky. Hraje atraktivní ofenzivní fotbal, po čtyřech kolech je v tabulce nejvyšší anglické ligy na prvním místě s dominantním skórem 10:0. A s příchodem De Bruyneho může svou hru ještě o kus vylepšit…

Co sebou Belgičan přinese? 

1. Více univerzálnosti

De Bruyne hrál ve Wolfsburgu především na postu desítky (tvůrce hry), ale ten zůstane v City pravděpodobně obsazen Silvou. To nemusí příliš vadit. Ryšavý záložník je natolik flexibilní, že dokáže hrát na jakémkoliv z útočních postů. Levá, pravá strana…nic není problém.

Koneckonců všichni ofenzivní hráči City (Sterling, Silva, Agüero) jsou zvyklí měnit své pozice a dopřávat si při útočení relativně velké volnosti. To bude vyhovovat i De Bruynemu. Hru bude více roztahovat do stran. City tak bude ještě méně předvídatelné.  

2. Více rychlých myšlenek

Dynamika a rychlé rozhodování jsou asi největší přednosti De Bruyneho. Ty mu umožňují nacházet své spoluhráče v ideálních pozicích pro skórování. Není náhoda, že v minulé sezoně posbíral 20 asistencí – nejvíc ze všech hráčů v pěti největších ligách.

Dokonalé přihrávky na rychlé a energické útočníky (Sterling, Agüero) už nebudou přicházet jen od Silvy, ale také z kopaček De Bruyneho…Už teď lituju všechny obrany v Premier League.

Image and video hosting by TinyPic

3. Více branek

Čtyřiadvacetiletá posila City se neumí jen skvělé pohybovat s míčem a vysílat brilantní přihrávky pro své kolegy, ale když na to přijde, tak i velmi kvalitně vystřelit. Střelbu z dálky má na velmi vysoké úrovni. Důkazem jeho gólovch schopností budiž 10 branek z loňské sezony.

 Zjednodušeně řečeno, vše napovídá tomu, že De Bruyne svým stylem hry do Manchesteru City skvěle zapadne a útočná čtyřka Agüero, Sterling, Silva a De Bryune bude dokonale motat svým soupeřům hlavy.