5 důvodů, proč bude Torresův návrat do Atlétika úspěšný


Na rok a půl dlouhé hostování přichází Fernando Torres do Atlétika Madrid. A hlavní otázkou, která s transferem nastává, zní, zda se dokáže v klubu, kde prožil zřejmě nejlepší léta, alespoň přiblížit někdejší formě. 

1. Mnohem menší tlak

Když Torres přestupoval v roce 2010 za více než 50 milionů liber do Chelsea, patřil mezi nejlepší útočníky na planetě. Očekávání byla logicky obrovská. Po relativním neúspěchu v londýnském klubu a nevydařeném hostování v AC Milán očekávání, vcelku logicky, výrazně poklesla. Což bude pro španělského útočníka v Madridu velká výhoda, již od něj nikdo nebude čekat 30 nastřílených branek za sezonu, jako tomu bylo při transferu do Chelsea. Tlak bude mnohem menší, takže nebude mít tolik svázané nohy.

 2. Přátelské a přívětivé prostředí

Kde hrával, tam vždy patřil mezi oblíbence fanoušků, ale v Alétiku Madrid bude doslova jako mezi svou rodinou. Vrací se do rodné země, do domovského klubu, kde odstartoval svou kariéru a fanoušci ho milují. Ohromné přivítání, kdy na něj na stadionu čekalo 40 tisíc příznivců, hovoří za mnohé. Neexistuje pro Torrese příhodnější prostředí.

„Jsem ohromen tím, jak mě fanoušci přivítali, přesahuje to mé očekávání, i to co si zasloužím. Je to neuvěřitelné. Vracím se do Atlétika opět najít štěstí. Neexistuje pro mě lepší místo. Atlétiko je jen jedno,“ prohlásil Torres po přestupu.

3. Umí dávat důležité branky

Madridský klub sice má ve svém středu dva kvalitní útočníky Griezmanna a Mandžukiće, ale jsou to zároveň jediný hráči v týmu, kteří dokázali v lize vstřelit letos více než tři branky. Je sice pravdou, že Fernando Torres od sezony 2009/10 nikdy nedal v rámci ligy více než 10 gólů, ale mohl by se stát k oběma ofenzivním lídrům ideálním doplňujícím zakončovatelem, který umí dávat velmi důležité branky.

Kdo by si nepamatoval na důležitou trefu proti Barceloně v Lize mistrů:

Nebo na trefu z finále Evropské ligy proti Benfice: 

4. Má šéfa, kterému šéfoval..

Nynější trenér Alétika Diego Simeone si během fotbalové kariéry pět let v madridském klubu zahrál. Během dvou let působil v týmu i Torres, který byl kapitánem španělského mužstva. Takže svého nynějšího šéfa táhl společně s ostatními hráči do bojů jako vůdce. To by v tom byl čert, kdyby se nyní nedostalo „El niňovi“ protekce : )

5. Ostříhal se jako Reus

Do staronového týmu přichází Torres s novým účesem, který je velmi podobný tomu, který nosí německá ofenzivní hvězda z Dortmundu Reus. S takovým sestřihem se Španělovi zkrátka musí dařit..

Image and video hosting by TinyPic

Fernando Reus :)

Kolik branek vstřelí Fernando Torres v Primera División během zbytku letošní sezony?

Nad 5,5 – 2,30

Pod 5,5 –  1,55