5 důvodů, proč Liverpool podlehl Manchesteru City


1. Nekvalitní finální fáze

I když tomu výsledek nenasvědčuje, Liverpool neodehrál na polovině soupeře špatný zápas. V určitých pasážích hry dokázal dostat Manchester City pod tlak a vytvořit si několik slibných příležitostí.

Ve výsledku měli „Reds“ o maličko lepší čísla, než domácí tým:

Nebylo jim to však nic platné, protože ve finální fázi selhali. Například Sturridge dostal výborný balon za obranu, ale nepohlídal si těsný ofsajd. Lambert zase nepotvrdil pověst střelce, když sám před brankářem Hartem místo zakončení volil raději přihrávku – ta byla velmi nepovedená a velkou šanci zazdila. 

2. Velké chyby v obraně

Už úvodní zápas proti Southamptonu napověděl, že bude mít Liverpool problémy s bráněním. Souhra obranné čtyřky je prozatím velmi vzdálená ideálnímu stavu. Na vině může být mnoho změn v jejim složení (příchod Lovrena, Morena či Manquilla).

Bránění ovšem není jen o obráních, vypomáhat musí i záloha, což názorně demonstroval druhý gól City.

Prvni branka City:

Image and video hosting by TinyPic

U Džeka postávali zbytečně tři obránci. Než se jal Lovren pokrýt Silvu, bylo relativně pozdě, protože ho měl zady k sobě….

Image and video hosting by TinyPic

 …v krkolomné pozici byl Chorvat nucen zahrát míč před sebe, což předpovídal Jovetić, který se za míčem rozběhl…

Image and video hosting by TinyPic

…další chyby se dopustil Moreno, když si nepokryl záda, a následně se nechal Jovetićem o míč obrat. Z bezprostřední blízkosti neměl útočník City problém Mignoleta prostřelit.  

Druhá branka City: 

 Image and video hosting by TinyPic

První chyby se dopustil Lovren, který vystoupil z obranné linie příliš vysoko, čímž nechal hodně prostoru pro nabíhající hráče City z levé strany. Pohyb Nasriho pozdě zachytil krajní obránce Moreno. Velkého zaváhání se dopustil také Henderson, který se odmítnul vracet s nabíhajícím Jovetićem.

Image and video hosting by TinyPic

Rozhozena obrana se sice snažila rozebrat si hráče City pro bránění, ale eliminovat Nasriho přesnou přihrávku na Jovetiće již nesvedla, ten zůstal naprosto volný v pokutovém území. Vyklusávající Henderson, jenž mohl gólu zabránit, jen pozoroval, jak City pohodlně zvyšují skóre.

3. Efektivita City

Jak jsem nakousnul v předešlém bodě. Několika vážných chyb se obrana Liverpoolu dopustila i v úvodním zápase, ale Southampton nemá takové kvality jako City. „Svatí“ několik tutovek zahodili, ale manchesterské mužstvo potrestalo téměř každou hrubku.

Jen čtyři střely mezi tři tyče stačili Manchesteru ke vstřelení tři branek. Za celý zápas si vytvořili 7 příležitostí, což není příliš vysoké číslo, ale jak vidno, ke střílení branek stačilo City relativně málo.  

Image and video hosting by TinyPic

4 střely na branku, tři góly.

4. Stevan Jovetić

Ke smůle Liverpoolu prožil černohorský útočník úžasný večer. Na hřišti se pohyboval velmi chytře a vybíral si ty pravé chvíle pro smrtící náběhy. Jak bylo rozebráno v bodě dva, Jovetić u první branky překvapil zmateného Morena. U druhé branky využil zmatku v obraně Liverpoolu a našel si ideální místo pro zakončení.

Mimoto neztrácel míče, nedopustil se žádné větší chyby a dokonce vytvořil v úvodu utkání slibnou příležitost pro své spoluhráče.

Téměř dokonalý výkon.

5. Skvělé střídání

Je těžké hrát proti týmu, který má ve svém středu útočníka, jemuž stačí na rozkoukání jen pár vteřin. O čem je řeč? Sergio Agüero přišel do hry jako střídající hráč v 69. minutě. Hned po svém nástupu na trávník obdržel míč a po dvou dotecích zvyšoval na 3:0.

V případě argentinské hvězdy to ale není ojedinělá záležitost. V letošní sezoně mu stačilo na vstřelení dvou branek jen 13 minut a 23 vteřin.

Sestřih utkání: