5 důvodů, proč manchesterské derby vyhrají United


Je zbytečné bavit se o tom, jak moc je manchesterské derby významné a prestižní. Oba kluby chtějí v zápase vyhrát za každou cenu. Letos mají jak City, tak United extra motivaci uspět. Ani jeden z týmů totiž prozatím neprožívá ideální ročník, proto je může případný úspěch v derby nakopnout a dostat do potřebné formy.

Kdo nakonec uspěje, se uvidí v neděli. Já však věřím více United. Proč?

1. Vrací se nejlepší střelec v historii manchesterských derby

Tři zápasy byl Rooney mimo hru, když pykal za nesmyslný zákrok proti Downingovi, načež si poranil nohu. A protože má zdravotní problémy i Radamel Falcao, tak se zdálo, že bude mít Gaal pro derby k dispozici do útoku jen Robina van Persieho – nepočítaje mladíčka Jamese Wilsona. Nejlepší střelec v historii manchesterských derby (11 nastřílených branek) je ale zdráv, naplno trénuje a bude svému trenérovi k dispozici. 

Image and video hosting by TinyPic 

Wayne Rooney vstřelí gól - 3,30

2. Pellegrini nemá plán „B“

Manuel Pellegrini čelí kritice. Prý je jeho tým až příliš čitelný. Manchester City chce v utkáních dominovat, držet míč a útočit zejména středem hřiště. Má na to ideální hráče, kteří jsou schopní přesně přihrávat na jeden dotek a posílat kolmice za obranu. Problémem ale je, že se týmy jako West Ham či Newcastle dokázaly na podobný styl hry dobře připravit. Zahustily střed pole a využívaly rychlých protiútoků.

Trenér Manchesteru City se ale neumí přizpůsobit situaci a styl hry změnit. „Tady neexistuje žádna omluva. Má k dispozici fantastické hráče. Musí vidět co se na hřišti děje a umět změnit plán,“ kritizoval argentinského trenéra například  Higginbotham, bývalý obránce Manchesteru United, který odehrál na Ostrovech 450 soutěžních utkání. Higginbotham mimo to dodal, že kvalitní trenér, jako je například Mourinho, umí na vývoj zápasu pružně reagovat a měnit taktiku dle potřeby.

Image and video hosting by TinyPic

  NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

3. City přišlo o polovinu Tourého

Není jisté, zda Yaya Tourého, pravděpodobně nejlepšího hráče City v minulé sezoně, pustí do derby zranění. Jenomže ať do nedělního zápasu zasáhne, nebo ne, bude svému týmu chybět. Oproti minulému ročníku je to totiž poloviční. Zatímco v předešlém ročníku nastřílel 20 branek a připsal si skvělých 9 asistencí, letos dal jeden ušmudlaný gól a nepřidal jedinou asistenci. Přísun branek a kreativních myšlenek se vytratil, takže je z reprezentanta Pobřeží slonoviny jen polovina starého dobrého Tourého. Jeho forma je na bodě mrazu.

4. Obhájce titulu je před derby bez svého mozku

Vytvořil pro své spoluhráče nejvíc příležitostí z celého týmu (22). Svým pohybem a myšlenkami drží ofenzívu City nad vodou. Problém ale je, že není David Silva zdrav. Ve středu proti Newcastlu (Capital One Cup) si zranil koleno a jeho start v derby je proto velmi nepravděpodobný. Vzhledem k tomu, že byl v posledních zápasech jedním z nejschopnějších hráčů svého týmu, tak se jedná o citelnou ztrátu.

Image and video hosting by TinyPic

5. Forma City klesá, forma United naopak narůstá

Jak bylo uvedeno v bodě číslo dva, jsou zpochybňovány trenérské kvality Pellegriniho. Je také zpochybňována kvalita obrany City. V posledních utkáních nepůsobí vůbec jistě – inkasuje příliš mnoho branek. Například Kolarov rád pomáhá svému týmu v ofenzívě, ale protože nemá příliš rychlé nohy, nestíhá se vracet do obrany a vznikají v ní díry. Pellegriniho začíná trápit také koncovka. Proti West Hamu vystřelilo City 21 střel, ale dalo jen jediný gól. Proti Newcastlu nedokázalo vstřelit branku vůbec.

Domácí nevyhrají ani jeden poločas – 2,60

Naopak United se začínají probouzet. Po mizerném úvodu sezony neprohrál van Gaal již čtyřikrát v řadě.  Ve velmi náročném utkání s lídrem tabulky dokázali United přestřílet Chelsea 19:9 a získali cenný bod. Herní projev je rovněž zápas od zápasu jistější. Výkonnost Manchesteru United stále není ideální, ale právě duel proti Mourinhovi ukázal, že má Nizozemec Louis van Gaal na čem stavět.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Wenger Neumí Nakupovat? Dřív To Uměl A Parádně - Tady Je TOP 10 Nákupů

VIDEO: Torres předvedl komické nůžky