5 důvodů, proč se Pedro Chelsea mimořádně vyplatí


Pedro je dobrým podpisem už jen z toho důvodu, že jde proti trendům posledních let. V módě, a to zejména u klubů z Premier League, je velké přeplácení za hráče během přestupového období. Španělský útočník je velmi kvalitní, přesto ho Chelsea pořídila za pěkných 21 milionů liber. Takový Raheem Sterling stal víc než dvakrát tolik.

Výhodná ale není jen Pedrova cena. Kladu lze snadno z fleku vyjmenovat třeba dalších pět:

1. Zastíněná hvězda, která se rozjasní

S čistým svědomím si dovolím tvrdit, že Pedro patřil mezi nejkvalitnější útočníky v celé španělské La Lize a k širší špičce pokud jde o evropský fotbal. Problém je ale ten, že v Barceloně byl v silném stínu nejlepších útočníků světa. Neymar, Suarez, ale hlavně Messi strhávali veškerou pozornost na sebe. Těžko v takové konkurenci zářit oslnivěji, než dost možná nejlepší útok současného fotbalu.  Jsem přesvědčen, že v Chelsea se Pedro rozzáří po vzoru Sancheze, který snese se svým bývalým kolegou více než seriózní srovnání.

Image and video hosting by TinyPic

2. Skvělý zakončovatel

Pedro má opravdu velmi přesnou pravačku. V uplynulé sezoně měl (65%) z hráčů v Barceloně vyšší úspěšnost střelby jen Messi (67%). Za poslední dvě sezony zvládnul osmadvacetiletý Španěl nastřílet 22 branek. Chelsea tak získává v Pedrovi křídlo, které bude schopné rozhodovat velké zápasy a výrazně podporovat Costu v gólové produktivitě. 

3. Pracovní morálka, která ho předurčuje k úspěchu

Nevzrostlý Pedro Rodríguez je typ velmi pracovitého hráče, což je v Premier League velmi ceněná vlastnost, kterou jistě ocení i José Mourinho. Vždy velmi koncentrovaný a připravený podávat kvalitní výkony. Přestože na něj často v natřískané sestavě Barcelony zbylo místo jen na lavičce náhradníků, tak neremcal a snažil se pomáhat svému mužstvu, jak to jen šlo.  

4. Je naučený vyhrávat

Trenéři milují hráče, kteří mají za sebou takové úspěchy jako Pedro. Mít v kádru fotbalistů, jenž vyhrál 5x španělský titul, 3x španělský pohár, 3x Ligu mistrů, 3x Superpohár UEFA, 4x Španělský Superpohár a 2x klubové mistrovství světa je neskutečně hodnotné. Jen těžko může Pedra na trávníku něco vyvést z míry. Ve velkých zápasech se na něj bude moci Chelsea spoléhat. 

Image and video hosting by TinyPic

5. Je univerzální a všestranný

Další z vlastností, kvůli které Mourinho Pedra zajisté přivádí na Stamford Bridge je jeho univerzálnost, která mu dovoluje nastoupit nejen na jeho oblíbeném pravém křídle, ale i na křídle levém a svede hrát, pokud bude potřeba i na hrotu. Což se každému trenérovi velmi hodí.

Cennou vlastností Pedra je i jeho všestrannost. Kromě faktu, že má velmi rychlé nohy a dokáže střílet branky je mimořádně silný na míči, odstavit ho od balonu je složitá záležitost, hra 1 na 1 také patří mezi jeho silné stránky. Přidanou hodnotou je ale jeho schopnost tvořit šance pro své spoluhráče. Výborné přihrávky (87% - přesnost v minule sezoně) a kreativní myšlení stály za 17 asistencemi, které vyprodukoval v uplynulých dvou letech.