5 faktorů, které ovlivní to, kdo vyhraje El Clásico


Je zbytečné se bavit o tom, že je derby mezi Realem a Barcelonou považováno za jednu z největších sportovních akcí vůbec. Letošní duel je o to zajímavější, že dost možná rozhodne o držiteli titulu. V případě, že Barca zvítězí, odskočí Realu již na čtyři body. To si Ancelottiho mužstvo nemůže dovolit.

SLEDUJ EL CLÁSICO NA UNIBET TV!

Jaké jsou klíčové faktory, které o vítězi rozhodnou? 

1. Fyzická kondice a morálka

Barcelona má za sebou náročné středeční utkání proti Manchesteru City. Real Madrid naopak odpočíval – poslední soutěžní zápas hrál v neděli v lize proti Levante. To je pro Ancelottiho příjemná výhoda, když vezmeme v potaz, že nerad mění složení své oblíbené základní jedenáctky, která je velmi vytěžovaná.

Pokud jde o sebevědomí, tam by měla být pro změnu výhoda na straně domácí Barcelony. V posledních týdnech se Barca dostala do opravdu výtečné formy. V utkání proti City sršelo z celého týmu nejen velké sebevědomí, ale i odhodlání vyhrávat, což v nedávné minulosti nebylo samozřejmostí.

Naopak Real Madrid prožívá nejhorší pasáž sezony. Ztráta prvního místa v lize zapříčiněna zhoršenými výkony a nezdařené utkání proti Schalke nesvědčí o přílišné pohodě v týmu. 

2. Rozpoložení Ikera Casillase

Od notoricky známé sezony, kdy začal Mourinho posílat Casillase na lavičku náhradníků je to s výkonností španělského brankáře všelijaké. Stále umí skvěle chytat, ale již na něj není takové spolehnutí, jako tomu bývalo před léty. Proti Schalke například vyrobil tři chyby, přičemž dvě byly opravdu veliké. Jeho nedělní rozpoložení může mít na výsledek El Clásica velký vliv. 

Zajímavost: Jaké choreo si fanoušci Barcelony připravili?

SPECIÁLNÍ AKCE "VSAĎ A NEPROHRAJ" NA EL CLÁSICO JEN NA UNIBETU!

Všichni budou držet v rukou kartonky, které vytvoří číslo dvanáct. Pak bude jen na nich, aby byli opravdu dvanáctým hráčem na hřišti.

Zde je ukázka:

 
3. Návrat Luky Modriće

Luka Modrić se vrací po dlouhotrvajícím zranění v ten pravý čas. Ancelottiho tým potřeboval v náročnějším období sezony nutně vzpruhu. V duelu proti Levante Chorvat ukázal, jak ohromně důležitý pro Real je, a jak platný pro El Clásico může být. Držení míče, poctivá hra směrem dozadu, chytré přihrávky a odlehčení pro přetěžovaného Kroose - to sebou přináší vyléčený Modrić.  

4. Lionel Messi vs. Cristiano Ronaldo

Může to znít jakkoliv ohraně, ale souboj Ronalda s Messim je pro každé El Clásico velmi podstatný. Stále se jedná o dva nejlepší hráče světa, takže výkon jednoho či druhého může hrát zásadní roli.

I když Ronaldo prožívá od začátku kalendářního roku výkonnostní útlum, stále střílí branky a je tahounem Realu. Nebýt například jeho branek proti Schalke, tak přišel brzký konec v Lize mistrů.

Messi je od nového roku zápas od zápasu lepší. Střílí spoustu branek, vymýšlí chytré přihrávky a nejde ho odstavit od míče. V posledním zápase Ligy mistrů zesměšňoval hráče z Manchesteru jeslemi. Argentinec je zkrátka v prvotřídním rozpoložení. 

Zajímavost: Ronaldo předvede nové kopačky

STATISTIKY, ZAJÍMAVOSTI K EL CLÁSICU NAJDETE ZDE

Nové stříbrné kopačky Nike Mercurials budou na nohou Ronalda doslova zářit. Může za to třpytivý materiál, kterým jsou kopačky zdobeny.

 
 
5. Výkony ve vedlejší roli
 

Jak bylo napsáno v bodě čtyři, výkony nejlepších hráčů světa budou v neděli večer velmi podstatné, ale rozhodovat budou také výkony hvězd ve vedlejší roli. Jde o Balea a Benzemu na jedné straně a Neymara se Suárezem na straně druhé.

Parťákům Messiho se daří. Suárez začal střílet góly a Neymar podává pravidelně výborné výkony, ale Bale s Benzemou jsou v posledních týdnech za své výkony kritizování. Bude důležité, aby v El Clásicu  zabrali a pomohli v útoku Ronaldovi. Jinak úspěch v derby těžko přijde.

SLEDUJ EL CLÁSICO NA UNIBET TV!

Zajímavost: Akce pro fanoušky

Pro všechny fanoušky si Unibet připravil při příležitosti El Clásica výjimečnou akci. V případě, že vám nevyjde vaše sázka na nedělní derby a v duelu padne penalta, budou vám peníze vráceny zpět. A věřte, že penalty v duelech mezi Realem a Barcelonou padají velmi často. Z posledních 7 duelů hned pětkrát.