5 věcí, které sebou přinese Jürgen Klopp do Liverpoolu


Angažování mladého a ambiciózního Brendana Rodgerse vypadalo pro Liverpool nadějně, proto celkem zamrzel jeho nedávný konec. Vedení klubu si ale může mnout ruce, protože získalo možná ještě talentovanějšího a žádanějšího trenéra. Jak to nakonec s bývalým koučem Dortmundu Jürgenem Kloppem dopadne, se sice teprve uvidí, ale očekávání mohou být právem vysoká.

Na co se fanoušci Liverpoolu mohou s příchodem Kloppa těšit?  

1. Energie a nadšení z fotbalu

Během každého utkání z Kloppa emoce tryskají na každou stranu. Když cítí křivdu od rozhodčího, tak se nebojí řvát mu z pár milimetrů do obličeje. Své hráče popohání a motivuje. Jürgen Klopp je zkrátka energický a emotivní člověk, což pozitivně přenáší na své hráče a přiklání si svým přístupem na svou stranu i fanoušky – což není zanedbatelné plus.

Podtrhují to koneckonců i slova samotného trenéra. Jeho hlavním cílem je radost jeho hráčů ze hry:

„Chci vidět větší statečnost, více nadšení v jejich očích. Chci, aby se fotbalem bavili,“ pronesl Klopp na tiskové konferenci.

Image and video hosting by TinyPic

2. Atraktivní herní styl

Klopp na tiskové konferenci také napověděl, že chce, aby se jeho hráči nebáli dělat chyby.  A také pronesl, že chce, aby jeho hráči běhali a bojovali. Zjednodušeně řečeno se dá čekat, že se bude snažit vštěpovat svým novým svěřencům podobné myšlenky, které pumpoval do hráčů Borussie Dortmund.

Je téměř jisté, že bude chtít hrát atraktivní ofenzivní fotbal. A pokud se mu to bude dařit obdobně jako v Dortmundu, tak se má Premier League na co těšit. 

3. Kvalitnější nákupy

Za poslední roky udělal Liverpool na přestupovém trhu až moc špatných nákupů. Utracena byla spousta peněz, ale kvalita kádru je do dnešního dne diskutabilní. S Kloppem by se otázka transferů měla posunout výrazně k lepšímu.

Konečně jednou z podmínek německého trenéra bylo, aby si mohl o nákupech hráčů rozhodovat sám.

Rozhodně má právo si takováto kritéria klást. Do Dortmundu přivedl Lewandowskiho za 5,5 miliony eur – nyní je z něj nejlepší útočník Bundesligy. Kagawu koupil dokonce za pouhých 350 tisíc eur.

4. Rychle změny k lepšímu

Ne, že by na tom byl Liverpool tak katastrofálně jako v loňské sezoně jednu dobu Dortmund, který se nacházel na sestupových příčkách, ale střed tabulky je také hodně vzdálen cílům klubu z Anfield Road. A bude potřeba rychlého zlepšení, aby ztráty na velkou čtyřku nenabobtnaly do nedohnatelných rozměrů.

Klopp ale ukázal – právě v minulé sezoně -, že umí rychle reagovat a tým nakopnout k razantnímu zlepšení v relativně krátké době.

Jak pronesl na tiskové konferenci, pokusí se okamžitě změnit mentalitu hráčů a jejich připravenost na utkání. 

5. Spoustu úsměvných momentů

Nejen na šťavnaté tiskové konference se můžeme těšit….

Image and video hosting by TinyPic