5 věcí, na které se těšit před startem Premier League


1. Nový Manchester United

David Moyes byl velký omyl. Na poslední rok se se budou snažit v United rychle zapomenout. A uspíšit zapomínání na nešťastné období pomůže van Gaal. Fanoušci se mohou těšit na nový herní systém 3-5-2, nové perspektivní posily Shawa a Herreru a na podstatně sebevědomější fotbal. Vždyť příprava se Manchesteru podařila vskutku náramně.

Manchester United vyhraje prvních pět zápasů v lize

2. Pochettino s kvalitnějším materiálem

Ze Southamptonu udělal opravdový TÝM. Vůbec se nebojím tvrdit, že jen díky němu si pět hráčů našlo cestu do opravdových velkoklubů či reprezentace. Argentinský trenér má na fotbal jasný pohled. Na tréninku to musí opravdu velmi bolet, aby to pak šlo na trávníku – jeho herní styl je totiž fyzicky velmi náročný. Nyní bude mít pro svou práci k dispozici ještě podstatně širší a kvalitnější soupisku, takže pokud se mu podaří dělat obdobně kvalitní práci v Tottenhamu, jako tomu bylo v Southamptonu, tak se budeme mít na co koukat.

 Image and video hosting by TinyPic

Tottenham se umístí lépe, než v loňském roce

3. Vylepšená Chelsea

Mourinho minulou sezonu stále dokola opakoval, že jeho tým ještě není připraven vyhrávat, což se ve finále potvrdilo, ale přes léto udělal několik důležitých úprav, a nyní hlásá, že je kádr připraven bojovat o titul v Premier League. Chelsea především získala výtečného kanonýra na hrot útoku (Costa), kreativního a velmi zkušeného záložníka do středu pole (Fabregas) a povedlo se přivést pracanta na kraj obrany, který nahradí uvadajícího Colea (Filipe) – takže by obranná čtyřka již neměla mít žádné trhlinky. Navíc má londýnský tým jasně nejlepší brankářskou dvojku v Premier League (Courtois, Čech). To všechno dělá z Chelsea největšího favorita na titul.

Chelsea vyhraje Premier League

4. Liverpool bez Suáreze ještě perspektivnější

Brendand Rodgers je velký stavitel. Koncepce je jeho druhé jméno. Z Liverpoolu se snaží trpělivě vybudovat to, čím byl před několika léty, tedy opravdový velkoklub schopný vyhrávat trofeje. Odchodu nejlepšího útočníka v Anglii (Suárez) se nedalo zabránit. Přivést adekvátní náhradu se ještě stále nepovedlo, ale herní projev a výsledky během přípravy naznačují, že by Liverpool nemusel zase tolik ztratit ze svých největších předností (intenzita, energie, týmovost, ale i střílení branek). A na přestupovém trhu Liverpool opět lovil hlavně perspektivní hráče (Marković (20), Moreno (22), Origi (19), Can (20), Manquillo (20), ale i Lallana (26) a Lovren (25) mají to nejlepší stále před sebou - snad).

Image and video hosting by TinyPic

Liverpool skončí v první čtyřce

5. Nové atraktivní tváře

Ani letošní rok nemohl být výjimkou. Premier League vítá před startem nového ročníku horu nových tváří. A tady je pětka těch, které stojí nejvíc za pozornost:

1. Alexis Sánchez – ohromně rychlé nohy, skvělá technika, ale kromě střílení branek i perfektní přihrávky za obranu (holt barcelonská škola).

2. Diego Costa – skvělé zakončení, na hrotového útočníka výborná technika, ale také ohromná síla.

3. Cesc Fábregas – starý známý zpět v Premier League. Nyní o tři roky zkušenější. Přehled a přihrávky prakticky dokonalé.

4. Ander Herrera – pětadvacetiletý záložník má skvělý přehled, výborné přihrávky a špičkovou techniku.

5. Lazar Marković – jeden z největších talentů světového fotbalu. Ohromně rychlé nohy, skvělý technika a tah na branku. 

Alexis Sánchez nejlepší střelec Arsenalu

Diego Costa nejlepší střelec Chelsea