Adriano se vrací na evropskou scénu. S kým se chystá podepsat smlouvu?


Když se v současnosti vysloví, v souvislosti s fotbalem, jméno Adriano, pak si většina fanoušků určitě vybaví Luize Adriana – ten, jenž nedávno zazářil v Lize mistrů, když nastřílel 5 branek do sítě BATE Borisov, a vyrovnal tak rekord Messiho - ze Šachtaru Doněck. Případně Adriana z Barcelony, jenž hraje v katalánském klubu na postu levého beka.

Ale trošičku starší ročníky určitě pamatují Adriana, který před nějakými deseti lety zářil v dresu Interu Milán a patřil v éře Brazilce Ronalda mezi největší fotbalové naděje a největší hvězdy reprezentace Kanárků.  

Zranění, mizerná životospráva, alkohol, noční život a kamarádíčkování s pochybnými existencemi z brazilských favel měli na svědomí postupné hroucení jeho kariéry. Neuspěl ani poté, co se vrátil do rodné vlasti a zkoušel se prosadit postupně v Corinthians, Atleticu Paranaense a Flamengu.

Image and video hosting by TinyPic

Adriano, často vídán na fotografiích se značně zakulaceným břichem, se ale nevzdává a zkusí oživit svou kariéru i ve dvaatřiceti letech. Jak sám prozradil, podepíše na 99% smlouvu s druholigovým francouzským Le Havre. V klubu, který hrál elitní Ligue 1 naposledy před pěti léty bude působit do konce sezony.

  NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

A hrát bude za Le Havre zcela zadarmo. Klub mu azyl prý poskytuje především proto, aby dostal šanci ukázat své fotbalové umění v Evropě a vysloužit si významnější angažmá:

„Adriano se pokouší o návrat. V Le Havre bude hrát zadarmo. Jeho hlavním cílem je zviditelnit se v Evropě,“ prozradil prezident klubu Christophe Maillol.

Jen jestli není na oživování celkem ztracené kariéry už trošičku pozdě. A že nepoučitelný Adriano dostal pořádnou spoustu příležitostí. Podpisem s Le Havre změní dres již podvanácté. A jestli to nešlo v Brazílii, tak proč by mělo v Evropě? No, nechme se překvapit….