Andrea Pirlo v pozici trenéra. Takhle by vypadala jeho ideální 11ka


Po vzoru jiných fotbalových ikon si poskládal také italský špílmachr Juventusu Andrea Pirlo svou ideální jedenáctku.

Asi nebude velkým překvapením, že se do Pirlovy sestavy vešla celá řada bývalých italských reprezentantů. Z těch současných je v sestavě pouze zkušený brankář a Pirlův spoluhráč z Juventusu Gianluigi Buffon.

Hodně často se v těchto ideálních jedenáctkách objevují zároveň Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Pirlo však Ronalda oželel a místo něho do útoku postavil Fillipa Inzaghiho, se kterým válel ještě v barvách AC Milán.

Přečtěte si také:

Bez Messiho a Ronalda - takhle bude vypadat tým roku 2020

AC Milán prodává svůj týmový autobus. Důvod? Chce ušetřit

VIDEO: Překonává rekordy v La Lize. Kdo je v současnosti největší expert na pokutové kopy? 

TOP 5: Hráči, kterým nejvíce poklesla jejich hodnota, a mohou brzy přestoupit

Stejně tak se do sestavy nevešel např. Steven Gerrard, kterého si Pirlo i veřejně velmi váží a označil ho po finále Ligy mistrů v Istanbulu, které AC Milán po vedení 3:0 prohrál s Liverpoolem, za nejdůležitější ikona v historii klubu z Anfield Road. Místo něj si střed pole rozebralo trio Gattuso, Scholes a Xavi.

K některým hráčům záložník Juventusu přidal i svůj komentář a vysvětlil tak, proč jsou pro jeho sestavu nepostradatelní.

Pirlo o Maldinim: "Obránce, který uměl číst hru jako nikdo jiný. Jeho inteligence a klid na míči byly opravdu jedinečné. Velká legenda italského fotbalu a také AC Milán."

Pirlo o Lahmovi: "Jeden z těch hráčů, kteří prakticky nedělají chyby. Vždy podával fantastické výkony za německý nároďák a jeho oddanost Bayernu je ukázková. Lidé ho nedokážou docenit, protože hraje prakticky každý zápas na opravdu velké úrovni."

Pirlo o Gattusovi: "Rina lidé velmi často špatně chápali, ale jeho zápal pro hru je neskutečný. I na tréninku to vypadalo, že hraje zrovna finále MS. Svojí hrou dovoluje spoluhráčům, aby si dovolili více s míčem. Každý tým potřebuje takového Gattusa."

Pirlo o Kaka: "Moc dobře si pamatuji, jak těžké to bylo, když odešel do Realu. Dva nebo tři roky byl nejlepším hráčem na světě. To byla doba, kdy naši soupeři prakticky nevěděli, jak ho zastavit."

Pirlo o Inzaghim: "Prostě prvotřídní kanonýr. Rozuměli jsme si naprosto skvěle. Nemuseli jsme se na hřišti ani hledat pohledem a už jsme věděli, co ten druhý bude dělat. Věděl, jakou přihrávku mu dám a já věděl, že do toho místa naběhne. Když dostal šanci, prostě dal gól."

Nesmíme asi zapomenout dodat, že Pirlo vybral sestavu z hráčů, kteří mají dohromady na svém kontě 20 titulů v Lize mistrů. Z toho 5 jich má Paolo Maldini.

Ideální jedenáctka podle italského záložníka Juventusu Pirla: