Arsenal – Manchester City. Velké srovnání před zápasem týdne [INFOGRAFIKA]


První letošní vzájemný zápas vyhrál Arsenal s přehledem - v Superpoháru porazil City 3:0 -, jak dopadne ligová odveta na Emirate Stadium?

Změny v sestavě

„Je to pro nás skvělý podpis. Týmový přistup, tempo a jak bylo vidět v reprezentaci, tak přinese i góly. Když se naskytla šance jej přivést, tak jsem ani na chvíli neváhal,“ Wenger.

„Nepřesvědčil mě o svých kvalitách. Dostal dost prostoru, ale za ty roky co je v United nemá čísla jako Persie nebo Rooney,“ van Gaal.

Jak vidno, názory na Dannyho Welbecka, novou posilu Arsenalu, se rozcházejí. Není ale vyjádření van Gaala jen čirým alibismem? Důvod proč pustil stále mladého anglického reprezentanta z United je opravdu ten, že nestřílel tolik gólů jako Robin van Persie či Rooney? A co tak zkusit využít jeho přednosti a rozvíjet potenciál?

O to se Wenger pokusí již v sobotu. Dá se čekat, že nechá hrát běhavého útočníka s kvalitní hlavičkou a dostatečnou silou na hrotu útoku, kde se pokusí nahradit Girouda. Jeho hlavním úkolem by mělo být vyhrávání míčů a tvoření prostoru pro své kolegy z nabité zálohy. Pokud přidá gól, bude to jen a jen dobře.

Welbeck se trefí do sítě City - 2,80

A co další změny v sestavách obou týmů? Nejistý je start Ramseyho, který se zranil – ne však vážně – během plnění reprezentačních povinností. Na straně City může rovněž kvůli zdravotním potížím chybět Fernando, Jovetić a Zabaleta.

Předpokládané sestavy:

Szczesny – Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Debuchy – Arteta, Wilshere – Cazorla, Özil, Sanchéz – Welbeck

Hart – Kolarov, Demichelis, Kompany, Sagna – Silva, Touré, Fernandinho, Nasri – Džeko, Agüero

Image and video hosting by TinyPic

Herní styl

Oba týmy velmi rády útočí a hrají především po zemi, takže se čeká pěkný fotbal. Kolmice za obranu a krátké přihrávky rychle od nohy budou hlavní zbraní obou mančaftů.

S příchodem Welbecka se Sanchéz pravděpodobně vrátí zpět na pravé křídlo, což může udělat Arsenal mnohem čitelnější. Když nastupoval v úvodních utkáních Chilan na křídle, hrál londýnský tým až příliš přes pravou stranu hřiště. Cazorla se navíc rád stahuje z levé strany do středu pole, takže je převaha pravé strany jasně patrná, kór s ofenzivním apetitem Debuchyho.

Zajímavost: 43% útoků Arsenalu proti Crystal Palace šlo přes pravou stranu hřiště. Jen 24% přes levou. 

Manchester City se letos dostává do příležitostí mnohem méně, než v minulé sezoně. 3,7 střel mezi tři tyče na utkání je neuspokojivé číslo. Efektivita je ale přesto vysoká, když City dostane dobrou příležitost, tak ji zpravidla využijí. Recept? Nedělat zásadní chyby v obraně. 

Zajímavost: City si dokázalo během úvodních tří zápasů vytvořit 32 příležitostí. Loni za stejné období 42.

Závěr

Arsenal je pro mne mírným favoritem. Důvod? V Superpoháru ukázal, že je schopen City přehrát. V letošní sezoně je Wengerovo mužstvo se Sánchem v sestavě ještě nebezpečnější. A jestli přišlo po zranění Girouda oslabení, tak s Welbeckem se mezera zaplní. City je navíc na hřištích soupeře zranitelnější a po prohře se Stoke plné pochybností.

Tip: 2:1

Arsenal porazí Manchester City 2:1 - 10,50

Naše kurzy na víkendovou Premier League