Batman a Robin táhnou Dortmund strmě vzhůru. Až do pohárové Evropy?


Borussia Dortmund nastřílela během 19 ligových zápasů jen 18 branek a nacházela se na sestupových příčkách. Za mizernými výkony stála spousta zranění, nemohoucnost v ofenzívě a s tím spojená ztráta sebevědomí.

Ale proti Freiburgu přišel zlom. Skvělý výkon znovu nastartoval obávanou dortmundskou ofenzivní mašinu. Od onoho vítězství 3:0 vyhrál Dortmund již čtyřikrát v řadě a během této vítězné série nastřílel 13 branek.

Za radikální zlepšení může především dvojice Aubameyang a Reus. Oba se totiž dohromady podíleli na 11 brankách (během zmíněné 4 zápasové série). Prvně jmenovaný pěti brankami a jednou asistencí. Němec Reus pak čtyřmi brankami a jednou asistencí.

Velmi významné bylo také poslední vítězství v derby proti Schalke 04. Porazit úhlavního nepřítele 3:0? To muselo dodat týmu Jürgena Kloppa fůru z poztráceného sebevědomí.

A významné vítězství si žádalo i netradiční oslavu. Dvojice Reus a Aubameyang si nasadili po prvním vstřeleném gólu masky. Jeden z aktérů byl za Batmana, ten druhý za Robina:

A jestli se 4. února (prohra s Augsburgem) někdo obával, že by mohl Dortmund sestoupit z nejvyšší německé ligy, tak nyní se počít spíš s návratem mezi nejlepší ligovou šestku, tedy na pozice zaručující evropské poháry.

Jak vypadá tabulká?

1. Bayern 58b

2. Wolfsburg 47b

3. Moenchengladbach 37b

4. Leverkusen 36b

5. Schalke 35b

6. Augsburg  35b

---

10. Dortmund 28b

7 bodů na Evropskou ligu? To by mohlo vyjít. Ukopat Ligu mistrů také není utopické, ale vzhledem ke konkurenci v první čtyřce pochopitelně podstatně problematičtější. Každopádně jde o podstatně příjemnější starosti, než se zabývat sestupovými příčkami…

Umísti se Borussia Dortmund v první čtyřce? 4,75 

Bude Aubameyang pokračovat v úžasné formě a stane se nejlepším střelcem ligy? 31,00