Brazilci v duelu zklamaných vyzvou Nizozemce


V semifinálových bojích zaznamenaly týmy Evropy a Jižní Ameriky padesátiprocentní úspěšnost. Což znamená, že nás i v bojích o medaile čeká souboj kontinentů. V prvním z nich, se v duelu zklamaných se v sobotu utká domácí Brazílie s Nizozemskem.

Hovořit o zklamání je v tomto případě skutečně na místě. Brazilským mistrům světa z roku 2002 se v semifinále s Němci rozplynul sen o zisku šestého mistrovského titulu. Došlo k tomu navíc způsobem, na který bude asi ještě několik generací nejen brazilských fotbalistů a fanoušků dlouho nepříjemně vzpomínat. Na druhou stranu o motivaci by Kanárci před domácími fanoušky měli mít přece jen postaráno, reálně jim totiž hrozí, že na třetím šampionátu v řadě skončí bez cenného kovu.

To Nizozemci, kteří v semifinále podlehli Argentině až v penaltovém rozstřelu, jsou na tom s odhodláním před sobotním zápasem asi o něco hůře. I přesto, že po stříbrném mistrovství světa v Jihoafrické republice by byla druhá medaile v řadě velkým úspěchem, z jejich tábora bezprostředně po středečním vyřazení dokonce zaznívaly hlasy, že utkání o třetí místo by se vůbec nemělo hrát. 

Na druhou stranu, poté co Brazilci ve čtvrtfinále přišli o dirigenta hry Neymara, je herní kvalita před vzájemným soubojem na jejich straně. Na kolik byla jejich odevzdaná slova myšlena vážně a jak k zápasu přistoupí, se ukáže v sobotu od 22 hodin na Estádio Nacional v Brasílii.

Už dvakrát v řadě v duelech Nizozemců nepadl gól ze hry. Kurz na přesný výsledek 0:0 je 15.00. Na to, že zápas skončí po 90. minutách remízou si lze vsadit v kurzu 3,60.