Capital One Cup: 5 momentů rozjetého Josého Mourinha


Chelsea porazila ve finále anglického Ligového poháru Tottenham 2:0. José Mourinho tak zvládnul získat již šestou trofej s Chelsea ve své kariéře.

Mimo to trenér londýnského klubu opět dokázal, že je extremně nepředvídatelnou osobností. A to nejen co do taktizování na hřišti, ale i divadlem okolo.

Jednou se téměř neraduje z vítězství v Lize mistů, a pak šílí po finále Ligového poháru jako…jako malé dětsko…

1. Skvěle vyladěný autobus 

Mourinho takticky předčil Pochettina. Proti Tottenhamu sáhnul k netradičnímu složení základní jedenáctky, když ve středu zálohy operoval jinak čistokrevný stoper Zouma. Pevná obrana ve spojení s rychlými protiútoky slavila úspěch.

Image and video hosting by TinyPic

2. Oslavné kropení kamery

Když si Walker vstřelil v 56. minutě vlastní gól José Mourinho věděl, že je hotovo. Portugalec se tak mohl věnovat místo zápasu vtipkování s kameramanem:

 3. Nejdůležitější vítězství v kariéře

Před finálovým zápasem Mourinho tvrdil, že jde o jeho nejdůležitější finále v kariéře. Prý důležitější, než finále Ligy mistrů. Důvod? Všechna finále, která jsou před Mourinhem jsou důležitější, než ta skončená.

Hmm, zajímavá úvaha…

Podle bujarých oslav to ale opravdu vypadalo, že šlo o nejdůležitější vítězství. Zatímco medaile z finále Ligy mistrů skončila jako dárek fanouškům a další medaile má Mourinho prý „někde“ doma, tuto trofej slavil opravdu vydatně:

Image and video hosting by TinyPic

4. Nezapomnělo se na Wengera

Šlo o skrytou narážku na Arséna Wengera? Mourinho po skončení utkání pronesl následovné:

„Jsem rád, že jsem považoval za problém situaci, když jsem byl dva roky bez trofeje. Byla to pro mne dlouhá doba.“

 Ono, když je řeč o jakémkoliv půstu (stále jsou myšleny trofeje), tak se srovnání s Wengerem vždy nabízí…

5. Mourinho jako dětsko

„Je důležité, že se cítím jako dětsko, přitom mi je 52 let. Mám z toho úspěchu stejnou radost, jako kdyby to bylo poprvé.“

José Mourinho se radoval ještě dlouho po skončení zápasu: