Černý kůň z Belgie vstupuje do turnaje


Už jenom týmy skupiny H čekají na svá první utkání na Mistrovství světa v Brazílii. Jedním z nich je i Belgie, mnohými považována za černého koně celého šampionátu. Dnes večer sehrají rudí ďáblové svůj úvodní duel proti Alžírsku.

Pro Belgii nebude soupeřem pouze Alžírsko, ale především také velký tlak a očekávání, které je do týmu plného mladých talentovaných hráčů vkládáno. Belgie přijela do Jižní Ameriky s druhým nejmladším týmem ze všech a právě mládí a nezkušenost s velkými akcemi by mohly být překážkou v cestě za úspěchem.

K tomu Belgii naopak mají pomoci nesporné fotbalové kvality. Tým složený z hráčů evropských velkoklubů v čele s hvězdou Chelsea Edenem Hazardem má proto vysoké ambice. Navíc když mezi další členy základní sestavy patří hráči jako Kompany, Courtois, Lukaku, Fellaini nebo Vertonghen. 

Alžírsko se představí na čtvrtém mistrovství světa a v premiérovém utkání letošního turnaje jej nečeká vůbec jednoduchý úkol. Těžší práci budou mít Alžířané také kvůli faktu, že na vstřelenou branku v rámci mistrovství světa čekají již 481 minut (Alžírsko nevstřelí branku – 2,05). 

Jelikož Belgie vstupuje do utkání jako jasný favorit (výhra - 1,34), nabízí se různé zajímavé variace sázek na jejich vítězství, např. Belgie skóruje jako první a vyhraje utkání (1,60). Vezmeme-li pak v úvahu špatnou turnajovou střeleckou formu Alžírska, zajímavě se jeví i možnost - Belgie vyhraje s čistým kontem (2,28)

Rozhodčí zatím na turnaji nešetří karetními tresty, v posledních třech dnech turnaje padla vždy červená karta a kurz 3,50, že se tak stane i v utkání Belgie – Alžírsko je velice lákavý.

 

Příležitosti k dalším utkáním dnešního programu najdete ZDE.