Co všechno se v PSG změnilo před startem nové sezony?


Francouzská nejvyšší soutěž odstartuje už dnes večer a hned za účasti úřadujícího mistra a největšího favorita na titul letošní. I když Paris Saint-Germain nedivočilo na přestupovém trhu tak neurvale jako v posledních letech, přece jen se několik zajímavostí okolo klubu – v období mezi koncem a začátkem sezony – událo.

Vinou Cavaniho bude PSG měnit rozestavení

Drtivou většinu utkání v loňské sezoně odehrálo PSG v rozestavení 4-3-3, ale s tím bude s největší pravděpodobností konec. Důvodem je nespokojenost Edinsona Cavaniho. Tomu se nelíbilo, že byl nucen hrát na pravém kraji útoku. Místo na hrotu patřilo neodmyslitelně největší hvězdě týmu Ibrahimovićovi.

UNIBET VÁM NABÍZÍ MOŽNOST VSADIT SI NA TOTO UTKÁNÍ LIVE!

Spekulovalo se o tom, že by nespokojený Cavani mohl mužstvo opustit, ale po rozmluvě s trenérem se Laurent Blanc rozhodl hráči ustoupit, uruguayské hvězdě post na hrotu slíbil, což neznamená, že by Ibrahimović o pozici ve středu hříště přišel, ale následkem je změna rozestavní na 4-4-1-1

Což značí, že Cavani bude nejvýše postavený hráč, přičemž Ibrahimović bude hned pod ním – to znamená, že bude mít větší volnost pohybu, takže bude moci rozvinout své tvůrčí schopnosti, ale zároveň pokračovat ve střílení spousty branek.

Image and video hosting by TinyPic

„Byly zde určitě neshody ohledně pozice, na které bych rád hrál, ale nyní už je všechno v pořádku. Počkal jsem si na ten správný moment, kdy promluvit. Pro útočníka je vždy velmi důležité hrát na svém přirozeném postu. Každý mou oblíbenou pozici zná, takže o tom netřeba dále diskutovat,“ okomentoval změnu statusu z nespokojeného na spokojeného hráče Cavani.

Nový systém rozestavení však odnese někdo z trojice Verratti-Motta-Matuidi. Pro všechny žel místo v základní sestavě nezbude.

Image and video hosting by TinyPic

Blanc upouští od rozestavení 4-3-3 (obrázek nalevo) a hodlá hrát v nové sezoně systém se dvěma středovými útočníky 4-4-1-1(obrázek napravo).

Pařížský klub posiloval pouze obranu

Brazílie se pyšnila fantastickou stoperskou dvojici Silva-Luiz. Stejný pár zatoužilo vlastní také PSG, čemuž podřídilo vše, tedy i za cenu vytvoření rekordu. Bývalý stoper Chelsea stál 50 milionů eur, což je nejvyšší vynaložená částka za obránce v historii fotbalu.

NENECHTE SI UJÍT BONUS AŽ 1500 KČ K VAŠEMU PRVNÍMU VKLADU.

Nedávno skončené mistrovství světa však vyvolalo u trenéra Blanca chmúry. Katastrofální výkony Luize jsou pro PSG varováním. Tlak na vlasatého obránce bude veliký, navíc mu nepříjemné vzpomínky na zpackané mistrovství mohou dělat v úvodu sezony potíže.

Druhou, pravděpodobně také poslední, posilou se stal pravý bek Serge Aurier. Ten naopak prožil velmi vydařené mistrovství světa, alespoň co do individuálních výkonů. A o místo v základní sestavě bude bojovat s van der Wielem. 

Image and video hosting by TinyPic

Mladý obránce Pobřeží slonoviny navíc přišel do PSG na hostování (s následnou opcí), ale nebojte se Tolouse svou oporu nepouštělo hostovat jen tak. Spekuluje se, že za něj dostane zaplaceno až příští rok, a to proto, že nechce PSG opět porušit finanční fair play pravidlo.  

Nejvyšším výdajem klubu nebyl David Luiz

Důvod, proč Paris Saint-Germain nenakupovalo během letního období víc? A proč bylo zastaveno jednání o přestupu Ángela Di Maríi? Klub dostal od UEFA pokutu 60 milionů eur za porušení finančního fair play pravidla, což je s nákupem Luize pořádná zátěž i pro tak bohaté majitele, jaké ve francouzském klubu mají. Hlavně si kvůli dalším trestům nemohou dovolit pravidlo znovu porušit.

Finanční fair play pravidlo je nastaveno tak, že v letním přestupovém období nesmějí za posily utratit nad rámec částky, kterou získají z prodeje hráčů, více než 60 milionu eur. Dále musí za platy hráčů vydat stejnou částku jako v uplynulé sezoně. Dobrou zprávou je, že když se v následujících dvou letech pravidla dodrží, tak jim budou dvě třetiny částky vraceny.

Klub přiznal, že o přestupu Di Maríi s Realem Madrid velmi aktivně jednal, ale protože by musel zaplatit za Argentince alespoň 65 milionů eur a za plat hráče dalších 8 milionů eur, tak jednání zrušil.

 Závěr

PSG se netají tím, že hlavním cílem pro novou sezonu je vítězství v Lize mistrů, což maličko sníží koncentraci na domácí soutěž, ale i přes tuto skutečnost je tým z hlavního města Francie jasným favoritem na zisk mistrovského titulu. A dnešní úvodní ligový duel proti Reims? Vítězstvím PSG jsem si jist.

Reims – PSG (21:30)

Tip: 0:2