Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi. Srovnání před El Clásicem [INFOGRAFIKA]


Věčné srovnávání se s  Ronaldem a Messim potáhne celou jejich kariéru. Jsou to nejlepší fotbalisté světa, takže se není co divit. A před vzájemným duelem, tedy před zápasem mezi Real Madrid a Barcelonou je srovnání o to směrodatnější, protože jejich aktuální forma může rozhodnout o osudu jednoho z nejslavnějších derby vůbec.

Jaká je tedy momentální forma obou superhvězd?

Cristiano Ronaldo

Ronaldo má neuvěřitelnou střeleckou formu. V dresu Realu Madrid se blíží k průměru dvou branek na utkání. Portugalcova střelecká forma je tak mimořádná, že stihl nastřílet letos víc branek, než celý Manchester City, Liverpool, Arsenal či Manchester United v lize.  

Z Ronalda se stává jedna z nejdokonalejších ofenzivních zbraní v historii fotbalu. Momentálně si drží těžko pochopitelný průměr téměř 7 střel na utkání. Tolik střel vyšle mnohdy stěží celý tým. Ale nejsou to jen rány nazdařbůh. 73 % jeho ran zamíří přesně, tedy mezi tři tyče.

Devětadvacetiletý útočník se zaměřuje především na střílení gólů, ale umí i přesně přihrát (přesnost přihrávek 85,1%), vytvořit příležitost pro své spoluhráče (1,9 klíčových přihrávek na utkání) nebo úspěšně zadriblovat (v průměru 1,9krát za utkání).

Aktuální forma: 10/10

Ronaldo vstřelí gól – 1,85

Lionel Messi

Argentinská hvězda se zatím nemůže svému největšímu rivalovi ve střílení branek rovnat. Messi dal letos o 9 gólů méně, než Ronaldo. Dostává se méně často k zakončení, má i horší mušku, zkrátka není v zakončení tak produktivní, jako Ronaldo.

Jenomže co  Messi výrazně ztrácí v gólové produktivitě, pak vyvažuje tvorbou příležitostí pro své kolegy. 9 asistencí a 3,8 klíčových přihrávek na utkání jsou hodnotami, které mohou Messimu závidět ti nejlepší tvůrci hry. Takový David Silva má letos 2 asistence a 2,8 klíčových přihrávek na utkání. Özil 2 asistence a 2,7 klíčových přihrávek na utkání, špičkový Fabregas má 9 asistencí a 3,2 klíčové přihrávky na utkání.

Aktuální forma: 9/10

Messi vstřelí gól – 2,30

Image and video hosting by TinyPic

NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE