Děvětatřicetiletý Patrick Kluivert předvedl v exhibici fantastickou trefu [VIDEO]


Bývalý holandský útočník Barcelony Patrick Kluivert se představil se svými starými spoluhráči v charitativním utkání proti týmu Uganda All Stars a ukázal, že kopací techniku má snad ještě lepší, než v dobách své aktivní kariéry a největší slávy. Předvedl čtyřicetimetrový parádní lob, který k překvapení všech účastníků zápasu skončil rovnou v brance soupeřova týmu.

Dalo by se to klidně nazvat jako gól roku. V exhibici se proti sobě sobě utkaly celky Barcelona Legends a Uganda All Stars. Na straně prvně jmenovaného celku se představil právě bývalý holandský reprezentant, který v národním týmu nasázel 40 gólů v 79 startech, konkrétně v letech 1994 až 2004. Podobně famózní bilanci posbíral také během svého působení v Barceloně, tam vstřelil 90 gólů ve 182 zápasech.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Trefa týdne: Gól z rohu pomohl srazit Manchester United [VIDEO]

Jednalo se o charitativní akci na stadionu Nelsona Mandely a výběr Uganda All-Stars zvítězil 5:3. I přes Kluivertův fantastický gól tak legendy Barcelony zápas nevyhrály. Výtěžek z utkání se použije na ugandský projekt jedné fotbalové akademie, který podporují také legendy. 

Při zmiňované situaci inkasoval Kluivert zpětnou přihrávku a z velké vzdálenosti z první nádherně přeloboval bezmocného gólmana. Kluivert si vysloužil ovace diváků na stadionu a také uznání spoluhráčů a protihráčů, komentátor byl z jeho gólu u vytržení a holandský útočník ukázal, že fotbal rozhodně hrát nezapomněl. Jeho trefa ihned obletěla celý internet a stala se hitem.

Twitter: Video s fantastickou trefou Patricka Kluiverta