Dojemná chvilka v Premier League: Advocaat se během utkání s Arsenalem rozbrečel


Aby nevzrostlého nizozemského tvrďáka dovedlo něco k slzám, zvláště na fotbalovém trávníku? Nesmysl!

Vždyť sedmašedesátiletý ostřílený Dick Advocaat vedl během kariéry 21 týmů a vyhrál patnáct trofejí včetně Evropské ligy. Říkáte si: co může takového matadora vyvést z míry?  

Kamery během pondělního utkání Premier League mezi Arsenalem a Sunderlandem Dicka Advocaata zabraly přesně ve chvíli, kdy se mu koulely z očí slzy dostatečně velké na to, aby posloužily jako důkaz, že i Advocaata může fotbal rozplakat: 

Šlo o slzy štěstí. A stačilo k nim vědomí, že se dokázal Sunderland udržet v Premier League. Dopomohla k tomu bezbranková remíza s Arsenalem (kdo dal na můj tip, že duel skončí remízou, tak mohl těžit z krásného kurzu 5,35 :)).

Když Advocaat 17. března přebíral The Black Cats, vypadlo to s klubem zle nedobře, ale nizozemský veterán tým pozvedl a dovedl k záchraně. Přitom rozhodující poslední dva zápasy měly znamenat konfrontaci s Arsenalem a Chelsea. I tak se těžký úkol povedl. Proto ty slzy.

„Nikdy před tím jsem nebrečel, ale nyní proto byl zvláštní důvod. Povzbudil mě k tomu můj přítel Bert van Lingen (asistent), se kterým spolupracuji již 25 let. Když ke mně přišel a začal plakat, tak jsem se rozbrečel i já.“

I boje o záchranu mají své kouzlo.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic