Dva šlágry Premier League ovlivnili rozhodčí

V anglické Premier League se o víkendu děly věci. Fanoušci této nejprestižnější fotbalové soutěže se těšili na šlágry devátého kola. V prvním se Everton doma v derby postavil proti Liverpoolu, ve druhém první celek tabulky Chelsea přivítala Manchester United. Oba zápasy byly bohužel značně ovlivněny výkony rozhodčích.

Everton - Liverpool 2:2

Liverpool vstoupil do zápasu famózním způsobem a velmi rychle si vytvořil vedení 2:0, které by v mnoha zápasech bohatě stačilo. Everton má však v letošní sezóně výbornou formu a ještě do konce prvního poločasu se mu podařilo srovnat. Za Liverpool se trefil Luis Suárez, druhý gól si dali domácí sami. Za Everton se prosadili postupně Leon Osman a Steven Naismith.

Utkání tak nabralo velmi rychlý spád a vypadalo to, že by mohlo padnout klidně osm gólů. Ve druhém dějství se však čísla v kolonce gólů zastavila a hrálo se více takticky. V průběhu utkání byl znovu více než agresivní útočník hostí Luis Suárez, který měl podle domácího trenéra Moyese dostat červenou kartu.

Domácí však nebyli jediní, kdo se cítil poškozen. Liverpool vstřelil v závěru zápasu regulérní branku, kterou rozhodčí neuznali kvůli údajnému ofsajdu. Ten samozřejmě nebyl. Trefil se kdo jiný než Suárez. Everton tak vypadl z elitní čtveřice na páté místo, Liverpool je dvanáctý. Kurzy na to, že oba celky budou v závěru sezóny v elitní čtyřce jsou různé. Na Everton je to 5,50, na Liverpool 6,50.

Chelsea - Manchester United 2:3

Ještě větší šlágr se odehrál v neděli v podvečer. První Chelsea doma přivítala Manchester United a i v tomto zápase se bylo na co dívat. V utkání padlo celkem pět gólů a nakonec se z vítězství radovali hosté z United v poměru 3:2, nutno však podotknout, že v utkání znovu zaúřadovali rozhodčí.

První zásah přišel už ve 4. minutě, kdy si do vlastní branky srazil balón David Luiz. O osm minut později Robin van Persie zvýšil už na 2:0 pro Rudé Ďábly. Naději pro Chelsea vykřesal z volného přímého kopu Juan Mata a na 2:2 srovnával Ramires. Poté však přišly zmiňované sporné momenty.

Na straně domácí Chelsea rozhodčí Mark Clattenburg totiž vyloučil Branislava Ivanoviče a Fernanda Torrese. Ivanovič šel rovnou, Torres po druhé žluté. U obou zákroků se však neprokázalo, že vůbec k nějakému většímu kontaktu došlo. Minimálně červená karta pro Ivanoviče byla přísná, ale i žlutá karta Torrese být určitě nemusela. Aby toho nebylo málo, v závěru zápasu vstřelil Javier Hernández gól z ofsajdu a Manchester tak vyhrál 3:2. V utkání byl sice lepším týmem a vyhrál zaslouženě, ale s notnou dávkou pomoci rozhodčích.

Manchester se tak dotáhl na bod za první Chelsea a kurz na jeho titul je nyní 2,55. Svěřenci Roberta Di Mattea sice zůstali na první pozici, ale kurz na titul je pro Chelsea vyšší, 3,65.