EURO U21: 10 hráčů, které sledovat během nadcházejícího šampionátu


Dá se předpokládat, že bude v tuzemsku o mistrovství Evropy velký zájem. Ještě aby ne, když proběhne v Česku. Proto jsem vybral desítku hráčů, které bude během šampionátu stát za to sledovat.

10. Arber Zeneli, Švédsko

Narovinu musím říct, že se dalo do žebříčku deseti nejzajímavějších hráčů natlačit atraktivnější jméno, než jakým je Arber Zeneli, ale chtěl jsem, ať má svého zástupce i Švédsko. Na druhou stranu doznal Zeneli v posledním roce velkého zlepšení. Mimořádně rychlé křídlo se zlepšilo ve hře jeden na jednoho a také zkvalitnilo defenzivní činnost. Ve Švédsku od něj čekají velké věci. Takže během zápasů "Tří korunek" vám může zprostředkovávat zábavu právě Zeneli.

9. Pavel Kadeřábek, Česko

Českým fanouškům je zbytečné příliš představovat jednu z hlavních obor pražské Sparty v uplynulé sezoně. Čerstvý obránce německého Hoffenheimu startuje svým přestupem další etapu své kariéry. A právě povedené EURO může být dobrým odrazem ve velmi dobře rozjeté kariéře. Těšit se můžeme na Kadeřábkovu rychlost, odvážnost a neúnavnost, se kterou bude podporovat útok a poctivě se vracet do obrany.

8. Miloš Jojić, Srbsko

Hlavním motorem srbské hry bude pravděpodobně Miloš Jojić. On bude určovat tempo hry svého mužstva, on bude tvořit hru a diváky bavit výtečným driblingem. Velký talent Borussie Dortmund má nejvyšší čas, aby udělal další krok ve své kariéře. Skvělý výkon na mistrovství Evropy mu k tomu může pomoct.

7. William Carvalho, Portugalsko

Točí se okolo Carvalha hejna skautů. Jeho přestup ze Sportingu do jednoho z předních evropských klubů je zdá se pouze otázkou času. Čím ohromuje bezmála 190 centimetrový pořízek své zájemce, si můžete na turnaji prohlédnout sami na vlastní oči. Přednosti portugalského defenzivního záložníka jsou v opravdu velké síle, toho jen tak od míče nedostanete, výborné hře hlavou a samozřejmě se pyšní skvělými obrannými schopnostmi.

Image and video hosting by TinyPic

6. Saido Berahino, Anglie

Bude pomáhat Kanemu v útoku Anglie střílet góly. A rozhodně nemusí Berahino svému kolegovi pouze sekundovat. Stejně jako Kane má nemalé zkušenosti se střílením branek v Premier League. V dresu West Brom jich nasázel celkem 19. Diváky zaujme především rychlostí a výtečnou střelou. Útok Redmond, Kane, Berahino považuji za nejsilnější na turnaji.

5. Domenico Berardi, Itálie

V případě, že naladíte některé z utkání italského mužstva, tak si o vaší pozornost určitě řekne křídlo ze Sassuola. Energický Domencio Berardi odkopal v nejvyšší italské soutěži téměř stovku zápasů a nastřílel 42 branek. V letošní sezoně patřil s 15 góly mezi nejlepší kanonýri ligy. Kmenový hráč Juventusu zaujme driblingem, rychlostí a kvalitní střelou. Pro obrany soupeřů bude permanentním nebezpečím.

4. Viktor Fisher, Dánsko

O velikém talentu Ajaxu jste určitě již slyšeli hodně glorifikace. Dynamické, rychlé křídlo se skvělým driblingem a kvalitním, chladnokrevným zakončením mělo před sebou opravdu velmi zářnou budoucnost. Zbrzdilo ho ale velmi výrazně zranění podkolenní šlachy. Léčba byla natolik komplikovaná, že se protáhla na 14 měsíců! A právě EURO 2015 může být pro Fishera odrazovým můstkem, jak se rychle vrátit v očích fotbalové veřejnosti zpátky tam, kde byl před začátkem zdravotních patálií. Věřte tomu, že do turnaje da Fisher víc než maximum.

Image and video hosting by TinyPic

3. Max Meyer, Německo

Můžu se zaručit za to, že se bude velmi pěkně koukat na jeden z největších mladých talentů současného německého fotbalu. Maximilian Meyer bude větrat obrany soupeřů hodně vydatně. Dopomáhat mu k tomu bude kromě velkého sebevědomí i výtečná technika - Meyer je opravdu velmi silný na míči. Hvězdička Schalke by měla operovat na postu desítky, odkud bude tvořit hru svého mužstva. V letošní sezoně odehrál devatenáctiletý záložník v Bundeslize 19 zápasů a připsal si 5 branek. Zkušenosti čerpal i v Lize mistrů, ve které nastoupil například proti Realu Madrid.

2. Pierre-Emile Hojbjerg, Dánsko

Hned v prvním zápase na turnaji narazíme na Dánsko, ve kterém můžete svou pozornost zaměřit právě na Hojbjerga. Okolo něj by se mělo v severském týmu všechno točit a právě on by měl svůj tým nejvíce táhnout. Šikovný box-to-box záložník disponuje výtečnou technikou a při bránění mu pomáhá jeho síla. U míče by měl být vidět hodně často. Konečně v letošní sezoně pomohl kvalitními výkony Augsburgu, ve kterém hostoval z Bayernu Mnichov, ke krásnému pátému místu a tedy účasti v Evropské lize pro nadcházející rok.

Image and video hosting by TinyPic

1. Harry Kane, Anglie

Asi vůbec největší hvězdou šampionátu bude Harry Kane. Útočník Tottenhamu ukrojí největší porci pozornosti, která bude hráčům během turnaje věnována. Může za to mimořádná forma, kterou nabral v druhé polovině sezony v Premier League. S jednadvaceti nastřílenými brankami se stal druhým nejlepším střelcem v dost možná nejnáročnější lize světa. To se sakra počítá. Vysoký útočník s fantastickou střelou, výborným výběrem místa v 16ce a sílou, díky které se do šancí dostává, bude čelit otázce, zda jeho mimořádné vystoupení bylo jen vzplanutím, na které nedokáže navázat, nebo startem hodně výjimečné kariéry. 

Za pozornost budou stát také: Rugani, Ter Stegen, Cataldi, Silva, Can, Ward-Prowse nebo Ings.