Evropa vs. Jižní Amerika: Díl druhý


Ve druhém semifinálovém utkání nás, stejně jako v tom prvním, čeká duel zástupců z kontinentů Jižní Ameriky a Evropy, tentokrát v podání Argentiny a Nizozemska.

Střetávají se dva celky, které jsou před každým turnajem považovány za úzký okruh favoritů na zisk trofeje. Naplňovat tato očekávání se však především Argentině v posledních letech vůbec nedařilo. Postup Argentiny do semifinále je totiž již nyní jejich nejlepším výsledkem na MS od roku 1990, kdy brali stříbrné medaile. Od té doby se v pavouku turnaje nedostali dále, než do čtvrtfinále. Nizozemci na druhé straně tyto předpoklady málem potvrdili na minulém šampionátu, kdy dokráčeli až do finále, ve kterém podlehli 1:0 Španělsku. 

Oba týmy se budou moci spoléhat na své nejnebezpečnější útočné zbraně. Na straně Nizozemců bude v základní sestavě připraven Arjen Robben, na straně druhé Lionel Messi. Tomu určitě nebude sekundovat Angel di Maria, který je zraněný. To bude pro bělomodré velká ztráta, neboť záložník Realu Madrid na turnaji zatím předváděl velmi dobré výkony. Hvězdný spoluhráč ale možná bude scházet i Robbenovi, protože kapitán Oranjes Robin van Persie bojuje s žaludečními problémy.

Předešlá představení obou dnešních soupeřů ve vyřazovacích bojích naznačují, že nás nečekají žádné gólové hody. Na druhou stranu nikdo asi ani ve snu neočekával včerejší kanonádu v podání Německa proti Brazílii. Už i díky včerejšímu divokému výsledku 1:7 se Nizozemsko s Argentinou poučí a budou důsledně pokračovat v nastaveném trendu pro play off.

Argentina v obou případech vyhrála 1:0. Kurz na to, že tento výsledek zopakuje i proti Nizozemsku je 6,50. Ani reprezentanti země tulipánů se svou útočnou silou v ofenzivě nijak neexcelovali a také dali v play off pouze dvě branky (celkových 1 a méně branek v utkání - 2,60).

Oba týmy už mají také zkušenosti s prodloužením. Na to, že k němu dojde i dnešní utkání, si můžete vsadit s kurzem 3,00.

Nizozemsko - Argentina 3,30 x 3,20 x 2,40