Evropská liga jde do tuhého! Sparta hostí Chelsea, Plzeň zavítá do Neapole


Čtvrtek bývá ve znamení Evropské ligy a ta otevírá své brány play-off. Český fanoušek bude jistě sledovat duely Sparty s londýnskou Chelsea a Plzně s Neapolí. Pojďme se podívat pod pokličku obou českých želízek v pohárovém kotli.

19:00 Sparta Praha - Chelsea FC 5,75 - 3,50 - 1,65

Chelsea čeká úplně nová zkušenost, zahraje si Evropskou ligu poté, co zklamala v Lize mistrů. Sparta si nemohla přát atraktivnějšího soupeře a na Letné se tak schyluje k velkému zápasu. Svůj bývalý klub po dlouhé době "navštíví" brankář Blues Petr Čech.

Kouč Lavička má příjemné starosti zejména s výběrem ofenzivních hráčů. Kadlec, Lafata i Kweuke patří v české lize k největším hvězdám a budou chtít své schopnosti předvést i proti gigantickému soupeři. 

Na druhé straně Chelsea bude vedle motivace hledat i náhradního střelce, poněvadž Demba ba již v pohárech nastoupil v dresu Newcastlu, a proto nastoupit nemůže. Šanci tedy dostane Torres, který se však i nadále potýká s velmi nevyrovnanou formou.

Do utkání nemůže nastoupit také kapitán John Terry, který stále laboruje s kolenem, naopak do sestavy se může podívat navrátilec z Mistrovství Afriky Victor Moses.

Favoritem je samozřejmě londýnský celek, ovšem Sparťané dají do zápasu naprosto vše a klíčový bude zejména první gól.

19:00 SSC Neapol - Viktoria Plzeň 1,44 - 4,30 - 7,25

Dalším šlágrem pro Plzeň v této sezóně bude souboj s italskou Neapolí. Tým kouče Vrby bude chtít zúročit veškeré zkušenosti z bojů proti Atlétiku Madrid i z dřívějšího působení v Lize mistrů, avšak soupeř patří k nejlepším týmům v Evropě.

Neapol je v lize momentálně druhá a má za sebou pět utkání bez prohry, zatímco Plzeň vede Gamrbinus Ligu o dva bodíky před dotírajícím Jabloncem. Neapol má výhodu v rozehranosti, jelikož česká liga se zatím neprobudila ze zimního spánku a samozřejmě také díky domácímu prostředí.

Oba kluby na sebe narazí poprvé, dá se tedy očekávat velmi zajímavý duel. Favoritem je Neapol, v jejíž řadách působí ostřílené hvězdy evropského formátu. Tým si brousí zuby na Ligu mistrů i domácí titul. Plzeň již ovšem dokázala fotbalové Evropě přichystat nejedno zajímavé překvapení a pokud svěřenci Pavla Vrby zachovají chladnou hlavu, může se zrodit pro český tým optimistický výsledek do odvety.

Fanděte českým týmů v pohárové Evropě!

Ostatní sázkové příležitosti na Evropskou ligu