FA Cup semifinále Preview: Chelsea v Man City


Chelsea a Manchester City nemají z vlastního pohledu zrovna vydařenou sezónu. Oba kluby zažily fiasko v Lize mistrů, ani jeden nezíská korunu pro mistra ligy, oběma zbývá na alespoň částečnou záchranu sezóny nejprestižnější pohárová trofej.

Chelsea Novinky

Blues mají obrovský problém na levé straně obrany. Zatímco Betrand onemocněl a stále není 100% fit, Ashley Cole se vrátil pouze do částečného tréninku. Uvidíme, jak tento problém vyřeší kouč Benitez. Hvězdy Mata a Hazard byli šetřeni v odvetě proti Kazani, do zápasu se City budou připraveni od první minuty.

Forma

Londýnští postoupili do semifinále Evropské ligy, avšak prohra 2-3 s Kazaní není vizitkou nejskvělejší obrany. Chelsea však na anglické půdě válí, porazila v minulém kole FA Cupu Manchester United, poradila si i se Sunderlandem, když otočila nepříznivý výsledek. Ovšem pozor, Citizens měli šest dní odpočinku a tedy velký prostor k přípravě.

Vzájemná bilance

Toto bude čtvrtý zápas mezi těmito celky, Chelsea zatím nenašla na svého soupeře recept. Citizens vyhráli na úvod sezóny v CS 4-2, zatímco v lize mají bilanci 1-1-0. Podaří se Blues na čtvrtý pokus uspět?

Ba nebo Torres

Senegalský útočník se již údajně oklepal ze zranění kotníku, zatímco Torres se nachází v relativně dobré formě. Španěl by měl dostat přednost.

Vsaďte si

Chelsea vyhraje zápas - 3.10

Chelsea vyhraje první poločas - 3.50

Postup Chelsea - 2.10

Výhra Chelsea 1:0 - 11.00

Výhra Chelsea 2:1 - 11.50

Chelsea skóruje - 1.30

Hazard dá gól - 4.25

Torres dá gól - 3.20

Ba dá gól - 3.20

Pravděpodobná sestava

Čech-Betrand,Luiz,Terry,Ivanovič-Ramires,Lampard-Hazard,Mata,Moses-Torres

- - - - - - - -

Man City Novinky

Hlavní ztrátou bude absence Davida Silvy, který nedohrál derby s United a stále není fit. Tradičními marody jsou Richards, Rodwell, k dispozici není ani Maicon.

Forma

Výborný výkon Citizens v derby proti United bude jistě odrazovým můstkem pro semifinálový zápas proti Chelsea. Klub však bojuje s nekonzistentními výkony. Příkladem budiž nedávná prohra s Evertonem po velmi špatném a bdělém výkonu.

Head-to-head

Je zmíněna výše, dodejme ještě, že historicky je na tom lépe Chelsea. Ta zvítězila celkem v 61 zápasech, zatímco Skyblues ve 48 případech.

Vsaďte si

Výhra Manchesteru City 2.30

Výhra prvního poločasu - 2.80

Postup Manchesteru City - 1.72

Tým skóruje - 1.30

City výhra 1:0 - 9.00

City výhra 2:0 - 12.50

Aguero dá gól - 2.80

Tevez dá gól - 2.80

Pravděpodobná sestava

Hart-Clichy,Nastasič,Kompany,Zabaleta-Barry,Y.Toure-Nasri,Tevez,Milner-Aguero


Nyní víte vše potřebné, zápas začíná v 17:00.