Fanoušci Manchesteru United si musí koupit lístek na FA Cup, jinak jim hrozí trest


Manchester United má zvláštně nastavenou politiku prodeje lístků. Pravidla anglického klubu praví, že fanoušek, který si zakoupí permanentku musí v případě postupu United do dalších fází některého z pohárů (Liga mistrů, FA Cup či Capital One Cup) doplatit za lístek na domácí zápas. Nic zvláštního. Jenomže, pokud tak neučiní, pak mu může hrozit zákaz vstupu pro následující ligové utkání. To už tak běžné není. 

Smysl opatření je však jasně zřejmý. Vedení United chce dotlačit fanoušky na stadion a prodat lístky i na méně lákavá utkání - například proti týmům z nižších lig. Fanoušek se tak trochu dostane do úzkých, protože pokud nechce přijit o zápasy Ligy mistrů (které se budou Manchesteru opět týkat pravděpodobně již příští sezonu), musí přistoupit k nutnosti platit i za všechny ostatní pohárové zápasy – a to samozřejmě i za předpokladu, že na daný zápas vůbec jit nechce a fyzicky se nezúčastní. 

A důkazem, že vedení slavného anglického klubu myslí dané opatření smrtelně vážně je následující utkání čtvrtého kola FA Cupu proti Cambridge United (čtvrtá liga). 

Image and video hosting by TinyPic

Z 55 tisíc majitelů permanentek nezaplatilo za lístek na úterní utkání hned 9 tisíc z nich. Těm byl rozeslán, tak trošku výhružný email, který vybízel k urychlenému zaplacení do stanoveného termínu, jinak přijdou o další domácí ligový zápas proti Sunderlandu.

Vedení United se braní tím, že opatření bylo zavedeno již na začátku minulé sezony, takže každý ví, do čeho šel. A o peníze za zápas, na který nebudou vpuštěni, si mohou zažádat na konci sezony. Má to ale háček. Lístek na sedadlo permanentkáře se musí nejprve podařit prodat.

Je sice pravdou, že na všechno výše uvedené byli fanoušci United opravdu dopředu upozorněni, ale jedná se o krajně prapodivné zacházení se skupinou nejvěrnějších fanoušků, kteří utratili nemalé peníze za permanentku. Email nutící k platbě, jinak nebudou puštění na zápas, který mají zaplacený, je asi docela dost zahranou. 

Aby toho nebylo málo, vedení požaduje za zápas proti týmu ze čtvrté ligy plné vstupné. Tedy 50 liber (cca 1850 kč). Běžně bývá zvykem, že jsou podobná utkání zlevněná.

Někteří fanoušci United se hodlají bouřit a sarkasticky poznamenávají, že Falcaovi je klub ochoten platit 300 tisíc liber týdně (asi 11 milionů korun), ale věrné fanoušky nutí platit peníze navíc. 

Image and video hosting by TinyPic