Finále MS: Německo vs Argentina


Po 24 letech se spolu ve finálovém zápase utkají Německo a Argentina. Tehdy se z vítězství radovali Němci (1:0) a podobně tomu tak bude i nyní. 

Německé národní mužstvo se na šampionátu prezentuje velmi účelným fotbalem a celý tým působí kompaktně. Semifinálová výhra 1:7 nad Brazílií je důkazem toho, že svěřenci kouče Joachyma Löwa mají sebevědomí velmi vysoko. Jejich herní styl je ofenzivní a to sedí hráčům jako Můller, Klose nebo Schurrle. Velkou zbraní Němců je střelba ze střední a větší vzdálenosti, což během turnaje několikrát dokázali. V brance pak vše podtrhuje skvělý brankář Neuer.

Problém s podkolení šlachou má stoper Hummels, ale podle posledních zpráv by měl být připraven. Mimo hru zůstává z klíčových postav pouze Mustafi.

Herní styl Argentiny není na první pohled příliš líbivý. Vychází z propracované defenzivy a minima chyb. Argentinci doufají v uzdravení Di Marii bez něhož je jejich hra vpřed méně efektivní. Spoléhat opět budou na Lionela Messiho. I ten se ale dá uhlídat, jak názorně předvedli Nizozemci. Řada hráčů navíc Messiho zná z Ligy mistrů a dobřá ví jak na něj. 

Co vsadit?

Výhra Německa - 2,30

2 a více branek v zápase - 1,49

M. Klose dá gól - 3,40