Gambrinus liga: Sparta - Plzeň ve šlágru o titulV neděli má Gambrinus liga na programu jeden z nejsledovanějších tuzemských zápasů dnešní doby. V přímém souboji o titul se v něm utká pražská Sparta s Viktorií Plzeň.


AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2,10 x 3,25 x 3,30

Souboje Sparty s Plzní se během posledních několika málo let zařadily mezi nejsledovanější a nejatraktivnější duely nejvyšší české fotbalové soutěže. V tradici a dlouhé historii se například s derby pražských S stále rovnat nemohou, avšak nábojem a přitažlivostí pro diváky se jim už velmi blíží. Na rozdíl od derby S mají totiž utkání Sparty a Plzně jednu velkou výhodu a to sice fakt, že v posledních čtyřech letech znamená pokaždé jejich střet přímý souboj o titul. Tímto se, díky neklidné době, kterou nyní zažívají hráči i fanoušci pražské Slavie, pražské derby pyšnit nemůže.

Letošní sezona není výjimkou a opět se jedná o souboj týmů na prvním a druhém místě tabulky. Oba týmy jsou navíc v rámci celé ligy naprosto dominantní. Plzeň na druhé pozici dělí od třetích Teplic 12 bodů. Na druhou stranu však na vedoucí Spartu ztrácí pět bodů, a tak pokud si chce ponechat alespoň reálnou šanci na boj o titul, nemůže si dovolit jakoukoli ztrátu bodů.

V žádném případě se nedá očekávat, že se na Letné budou konat střelecké manévry, což potvrzují i výsledky posledních pěti utkání, ve kterých dohromady padlo 8 branek. Příležitost „méně 2,5“ s kurzem 1,96 se tak jeví jako velmi zajímavá. Další velmi atraktivní kurz je vypsán na vítězství domácí Sparty. Kurz 2,10 ji sice pasuje do role favorita utkání, avšak přesto dává i velmi dobrou příležitost pro sázející. Domácí formu Sparty dokládá i její forma na svém hřišti. Z celkových 16 utkání s Plzní jich vyhrála 12 a v letošní sezoně na domácí půdě ještě neztratila ani bod.

Statistiky však ještě žádný zápas nevyhrály a proto jak dopadne toto další zajímavé střetnutí velkých rivalů, se rozhodne až na hřišti před zraky vyprodané Generali Areny.