Adepti na titul jedou na Moravu. Komu se půjde lépe do závěru ligy, Spartě nebo Plzni?


Gambrinus liga vrcholí. Drama v souboji o titul bude až do posledního kola. Vsaďte si na Spartu v Brně nebo na Plzeň v Olomouci. Rozdíl mezi oběma je jen dva body.

19:30 Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 4,30 - 3,55 - 1,75

Dá se očekávat atraktivní utkání. Body chce jak Olomouc, které bojuje ještě o třetí místo v tabulce, tak samozřejmě Plzeň. Jedenáct dní volna měli oba týmy, takže se plně koncentrovali na tento souboj.

Plzni vyhovuje hra proti týmům, které "chtějí hrát". Nasbírala 19 bodů proti týmům z elitní šestky. Plzeň chce navíc odčinit poslední zápas, když doma zaváhala se Slavií. Plzeňským se venku na jaře daří, z pěti utkání prohráli jen jedno, a to na Spartě.

Sigma pod novým trenérem Martinem Kotůlkem zvítězila v Příbrami 2:0 a zdá, že přijde zlepšení. Kouči Vrbovi bude z klíčových hráčů chybět jen vykartovaný stoper Procházka.

Tipy: Oba týmy budou skórovat, Celkový počet gólů více než 2,5

20:30 Zbrojovka Brno - Sparta Praha 7,50 - 4,10 - 1,40

Sparta už nechce dopustit zaváhání podobné tomu s Libercem (0:2) či s Jihlavou (2:2). Ke třem bodům má Sparta jasné předpoklady, brněnský celek porazila ve všech posledních čtyřech utkáních se skórem 12:0. I na hřišti Brna se jí daří, ze třinácti utkání zde prohrála jen jednou.

Zbrojovka stále bojuje o záchranu, ale náskok pěti bodů na sestup ji přeci jen dodává trochu klidu. Poslední utkání nezvládlo po přestřelce na Julisce v poměru 3:2. Od výhry s Ostravou pod vedením nového trenéra Ludevíta Grmely přišly ztráty, proti Spartě je bude velice těžké napravit.

Svěřenci Vítězslava Lavičky si v minulém kole nemohli přát nic jiného, než to co se stalo. Mladou Boleslav porazili 4:0, hattrick dal Lafata a ještě Plzeň ztratila se Slavií. Právě na kanonýra Lafatu se budou pražané spoléhat. Brnu bude chybět Avdič, Šoljič a Glaser, Spartě pak exbrněnský Holek, Zápotočný a Kweuke kvůli disciplinárnímu trestu.

Tipy: Handicap 1:0 - Sparta, poločas - výhra Sparty

Kurzy na zbývající čtyři zápasy 28. kola Gambrinus ligy máte zde!