Český Superpohár: Plzeň startuje sezónu doma proti Jablonci


V pátek je na programu finále českého Superpoháru, účast si v loňské sezóně vybojovaly celky Plzně a Jablonce. Jak vstoupí mančafty do soutěžní části sezóny po letních soustředěních? V případě Plzně se navíc jedná o generálku na úterní prnví souboj druhého předkola Ligy mistrů.

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec (pátek 17:45)

Kurzy na utkání: 1.65 - 3.80 - 4.60

TIP UNIBETU: 1

Fanoušci českého fotbalu se mohou těšit na úvodní soutěžní zápas sezóny 2013/2014. V tradičním finále Superpoháru se proti sobě utkají vítězové ligy a českého poháru. V letošní sezóně to tedy bude souboj mezi Plzní a Jabloncem. Podle kurzů i odborníků je favoritem zápasu Plzeň.

Západočeši však musí počítat s tím, že hned v úterý je čeká úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů doma proti Sarajevu a je jasné, že trenér Vrba do Superpoháru nepošle elitní jedenáctku. Právě podle toho, s kým Plzeň nastoupít se bude utkání odvíjet. Pokud by Viktorka nastoupila v kompletní sestavě, byla by jasným favoritem.

Superpohár se však hraje na jediný zápas a v něm se může stát cokoliv. Hrát se původně mělo v sobotu, ale FAČR nakonec díky plzeňské cestě do Ligy mistrů rozhodla jako termín určit pátek. 

Oba celky v létě posilovaly, do Plzně se vrátil z německého Augsburgu Milan Petržela a přišel také Tomáš Hořava z Olomouce. Z hostování se navíc vrátilo plno hráčů v čele s Malakyjanem, Wágnerem a Horou. Jablonec naopak přivedl útočníka Kováře ze Slovácka.

V loňské sezóně se spolu oba celky utkaly hned čtyřikrát a lépe na tom byl celek ze severu Čech. V lize dokázal uhrát sice pouze bod za remízu 1:1 v Plzni, ale ve čtvrtfinále poháru dokázal dvakrát Plzeň porazit a stát se poté pozdějším vítězem. Finále Superpoháru však bude úplně o něčem jiném a hlavně se jedná o první ostrý zápas obou celků v sezóně. Náš bookmaker tipuje, že Plzeň se naladí na předkolo Ligy mistrů skvěle a s Jabloncem si v domácí Doosan Aréně poradí.

Ostatní sázkové příležitosti na finále českého Superpoháru naleznete zde!