Gambrinus liga: Boj o záchranu


Nejvyšší česká fotbalová soutěž dnes nabídne souboj ze samého dna tabulky. Bohemians Praha 1905 proti Baníku Ostrava.

Bohemians Praha 1905 X FC Baník Ostrava            2,05 - 3,20 - 3,50

Jedná se sice o souboj dvou posledních týmů, ale už nyní je jasné, že o zábavu v něm nouze nebude. Důvody? Akutní záchranářské starosti obou týmů, zlepšená forma v posledních utkáních a v neposlední řadě samozřejmě nabité hlediště v Ďolíčku, do kterého se chystá i početná skupina fanoušků hostující Ostravy. A právě očekávání, co se bude dít v hledišti je, možná trochu na škodu, hlavním tématem, proč se o utkání mluví.

Zaměřme se proto nyní na fotbalový aspekt tohoto utkání. Jak jsou na tom oba týmy a co můžeme od utkání čekat? Nejprve domácí Bohemians. Ti před dvěma týdny vyměnili trenéra a zatím se zdá, že tento tah nese ovoce. Klokani pod Luďkem Klusáčkem ještě neprohráli. Nejprve porazili Liberec a poté remízovali ve Znojmě. Bohužel pro ně se ale s výměnou trenéra nezměnila jedna věc a tou je střílení gólů. Proti Liberci jim k vítězství stačila branka jediná, ve Znojmě pak vyšli úplně na prázdno. V tabulce jsou tak stále na nelichotivých 18 bodech a předposledním místě, pouze o skóre před Baníkem Ostrava, svým dnešním soupeřem. Ten je v téměř identické pozici jako Bohemians. Také se zmítá na dně tabulky, také v poslední době (utkání se Spartou) ukázal záblesk lepšího výkonu, ale stále má také problém se střílením gólů. Ne náhodou se tak oba dnešní soupeři mohou „pyšnit“ nejnižším číslem v kolonce vstřelených branek z celé ligy.

Dá se tedy očekávat, že v dnešním zápase moc branek padat nebude - méně 2,5 s kurzem 1,50, pro odvážnější méně 1,5 s kurzem 2,65. Pravděpodobně se také dočkáme velmi vyrovnaného utkání, proto radíme tip na remízu s kurzem 3,20.