Gambrinus liga jde do finále!


Svoje poslední kolo má na programu česká nejvyšší fotbalová soutěž. Přestože o titulu už je několik týdnů rozhodnuto, líté boje stále hoří na opačném konci tabulky. Kdo si zajistí účast mezi elitou i pro příští rok?

Kandidáti na sestup jsou celkem čtyři. Slavia Praha, Bohemians Praha 1905, Sigma Olomouc a 1.SC Znojmo. Dva z nich budou v sobotu večer smutnit. Dva si budou moci oddychnout.

Nejlepší výchozí pozici ze všech má Slavia, tu ale čeká zápas na hřišti Baníku Ostrava. Nejen že na jeho hřišti 5 let nevyhrála, Baník je navíc týmem s momentálně nejlepší formou v lize (13 bodů z posledních pěti zápasů). Slavia si může záchranu uhrát sama – když zvítězí, nemusí se ohlížet na ostatní týmy. Baník se zachránil minulý týden a proti Slavii mu tak jde již pouze o důstojnou rozlučku s domácím publikem. K tomu připočtěme nejhorší útok Slavie v soutěži a máme zaděláno na zápas s minimem branek. Kurz 3,35 na možnost méně než 1,5 branek.

Dalším bojovníkem o záchranu jsou Bohemians Praha 1905. Ti před sebou také nemají snadný úkol, ale stejně jako Slavia, jejich soused v tabulce, mají vše ve svých rukách. K jistotě záchrany musí klokani porazit vicemistra z Plzně, kterého hostí na svém hřišti. Možné spekulace o případném vypuštění utkání ve prospěch svého soupeře Plzeňané nepřipustí a připíší si všechny tři body. Vítězství hostů v kurzu 2,45.

Na první sestupové pozici se momentálně nachází Sigma Olomouc. Tu čeká existenční zápas na stadionu Slovanu Liberec, který si minulý týden definitivně zajistil účast v evropských pohárech a může se mu nyní dýchat mnohem klidněji. Olomouc má v Liberci velmi špatnou bilanci – z 20 zápasů zde vyhrála pouhé dva. Této nelichotivé statistice se však hráči Sigmy postaví a v Liberci neprohrají (kurz 1,50).

Na samém chvostu tabulky se nachází nováček ze Znojma, který v jihlavském azylu přivítá Duklu Praha. Dukla je momentálně týmem s nejhorší formou z celé ligy, když si z posledních pěti zápasů připsala pouhý jeden bod. Znojmo právě této mizerné formy Dukly využije a připíše si všechny tři body (kurz 1,95). Domácím však nemusí stačit ani případné umístění na nesestupových příčkách. Jeho stadion nesplňuje požadavky pro první ligu a osud jihomoravského týmu je tak stále nejasný.

 V sobotou večer je tak zaděláno na pořádné drama. Kdo bude na jeho konci tím šťastným?

 

Na další zápasy 30. kola Gambrinus ligy můžete sázet zde.