Gambrinus liga po podzimu, kdo má největší šanci získat titul?


Gambrinus ligamá za sebou šestnáct odehraných podzimních kol. Pojďme se podívat na situaci po skončení první části sezóny, ve které dopadla nejlépe pražská Sparta. Není tak překvapením, že právě na pražský velkoklub je nejmenší kurz co se týče celkových šancí na vítěze.

Sparta pochopitelně není jediným týmem, který může ještě titul získat. S kurzem 1.25 se jí však hodně věří, vždyť po podzimní části sezóny si vybudovala úctyhodný pětibodový náskok před druhou Viktorií Plzeň.

Spartě přidává také to, že v jarní části sezóny už Viktorku nepovede Pavel Vrba, který zamíří k reprezentaci. Právě proto je kurz ještě nižší a na Viktorku naopak vyšší, konkrétně 3.30.

Kurzy dále naznačují, že o titul si to rozdají právě tyto dva celky a dá se to s největší pravděpodobností předpokládat. Třetí Teplice jsou totiž o dalších devět bodů vzadu a tak se nám z české ligy stala taková malá španělská liga, tedy pouze souboj dvou týmů o titul, i když v letošní sezóně se ve Španělsku do tohoto souboje zapojilo také Atlético Madrid.

Na Teplice je tedy kurz 50.00, na jakýkoliv jiný klub pak rovných 100.00, což nestojí ani za zmínku. Tak kdo to letos bude, Sparta nebo Plzeň? Pochopitelně nejvíce napoví vzájemný duel obou týmů, který se hraje v jarní části sezóny na Letné.

Kterým dvěma celkům věříte na sestup do druhé ligy vy? Náš bookmaker tipuje Bohemku a Jihlavu!