Gambrinus liga: Velikonoční souboj Slavia – Plzeň


Utkáním SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň se na velikonoční pondělí uzavře 25. kolo Gambrinus ligy. Kdo v něm bude nadělovat góly a kdo si vykoleduje tříbodový zisk?

Oba týmy do utkání vstupují v odlišném postavení a jediným pojítkem je tak zaváhání v minulém ligovém kole. Slavia musela skousnout hořkou porážku od svého největšího rivala Sparty a Plzeň nedokázala zdolat na jaře skvěle hrající Jihlavu. Zde ale podobnost končí, neboť Slavia na 14. místě v tabulce s náskokem jediného bodu na sestupové příčky bojuje o holé přežití a Plzeň na druhém místě stále drží (i když už jen teoretickou) šanci na zisk titulu. I co se týče předváděné hry je mezi oběma týmy značný rozdíl. Zatímco Plzeň, již sice ne s takovou lehkostí, ale stále předvádí ofenzivní styl hry, Slavia se směrem dopředu trápí, vstřelila pouhých 19 branek (oproti plzeňským 54!). Především málo produktivní útok Slavie a vynikající obrana Plzně nám ukazuje první reálnou příležitost – domácí tým nebude skórovat (kurz 2,67).   

Nesmíme ale zapomenout na fakt, že Slavia, ač ve velkých problémech, na Plzeň zahrát umí. To dokládají poslední dva zápasy, oba hrané v plzeňské Doosan areně. V podzimní části aktuální sezony se zrodila remíza 1:1, ve kterém byla trápící se Slavia Plzni více než vyrovnaným týmem, a potom především v jarním střetnutí minulé sezony, kdy Slavie, hrající 70 minut v deseti hráčích, dokázala dokonce zvítězit 1:0.

Z tohoto hlediska by tak nemusela být velkým překvapením ani remíza s velmi zajímavým kurzem 3,35.