Gambrinus liga: Vršovický souboj o záchranu


26. kolo Gambrinus ligy si pro fanoušky přichystalo pikantní derby dvou vršovických klubů - Bohemians Praha 1905 proti SK Slavia Praha. Náboj utkání a zájem o něj bude tento víkend ještě umocněn faktem, že se jedná o přímý souboj konkurentů na sestup.

V současné době jsou mírným favoritem domácí Bohemians, kteří pod trenérem Klusáčkem z pěti utkání pouze jednou prohráli a uhráli 8 bodů. Slavia také nedávno vyměnila trenéra, ale tomu se na lavičce Slavie vede o poznání hůře. V šesti zápasech pod Nizozemcem Alexem Pastoorem sešívaní dokázali porazit pouze Znojmo a remízovat s Jabloncem, zbylá čtyři utkání prohráli.

Oba soupeři získali v dosavadním průběhu sezony 23 bodů a disponují tak náskokem pouhého jednoho bodu na poslední Baník Ostrava. Na sestupové 15. příčce je nyní Slavia, Bohemians se nachází o příčku výše pouze zásluhou lepšího skóre. Situace ve druhé polovině tabulky je velmi vyrovnaná. Ani devátý Jablonec s 30 body totiž ještě nemá jistotu záchrany. O to více je každý bodový zisk ze vzájemného zápasu s konkurentem v boji o sestup důležitý.

Zároveň se jedná o střet dvou nejhůře střílejících týmů. Nejhorším útokem (19 branek/25 utkání) disponuje Slavia, Bohemians ve stejném počtu utkání nastříleli pouze o dvě branky více. I tato statistika nám ukazuje, že možnost méně než 1,5 branky v utkání s kurzem 2,90 bude pravděpodobně tou správnou. Zároveň očekáváme vyrovnanou bitvu, proto radíme vsadit na remízu se zajímavým kurzem 3,10.