Kdo vyhraje atraktivní duel v Olomouci? A co Sparta?


Olomouc proti Liberci, Jihlava vyzve Spartu. I to je nedělní program 1. kola Gambrinus ligy. Tři z těchto týmů by rády zaútočily na nejvyšší pozici, sparťanským cílem je jednoznačně titul. To v Jihlavě se budou snažit, aby se vyhnuli boji o záchranu.

19.00 Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2,45 - 3,30 - 2,65

Fotbalisté Olomouce i Liberce mají v plánu bojovat minimálně o evropské poháry, však kvality kádrů na to mají. A jistě důležitý je také vstup do sezony. Kdo uspěje, může se právě díky výhře nad ambiciózním soupeřem odrazit k vydařenému začátku, což často bývá klíčové. I když je fakt, že třeba Liberec loni začal špatně, ale parádním finišem zachránil sezonu a skončil třetí.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého jedou na Andrův stadion bodovat, nejlépe by si však odvezli všechny body. Letos se však už musí vypořádat s absencí Jiřího Štajnera, který dal přednost Mladé Boleslavi. Liberecký trenér má v záloze další nadějné hráče, ale otázkou je, na kolik se mohou Štajnerovým kvalitám vyrovnat. To ostatně může napovědět zápas v Olomouci.

Nicméně Sigma má v plánu také urvat všechny tři body, v sezoně bude spoléhat na góly útočníka Michala Ordoše. Jak to bude v prvním ligovém utkání? Lze očekávat atraktivní útočnou podívanou, která pravděpodobné skončí remízou. Ovšem minimálně dvě branky padnou.

Tip: 0 

20.15 Vysočina Jihlava - Sparta Praha 5,00 - 3,45 - 1,67

Už tři roky za sebou nezískal klub z Letné mistrovský titul. Aby tuto v posledním období nevídanou bilanci napravil, musí soutěže rozjet co nejlépe to půjde a výhra v Jihlavě je povinností. Vysočina loni neměla žádné starosti se sestupem a v klubu věří, že i letos zhodnotí sezonou jako úspěšnou.

Garancí by mohl být trenér František Komňacký, který kde přišel, tam zanechal kvalitní práci. Ovšem všichni moc dobře vědí, jak těžká bývá druhá sezona po postupu. V Jihlavě by se však mohli učit od pražské Dukly, která se po postupu pohybuje v klidném středu tabulky. Sparťané tuší, že je v Jihlavě nečeká nic jednoduchého, ale jakýkoliv výsledek kromě výhry bude zklamáním. Zvlášť když Sparta špatně vstoupila do pohárové Evropy je třeba, aby okamžitě uspěla a nastartovala se ke kýženému cíli.

V zápase mezi Jihlavou a Spartou neočekávejme příliš otevřenou hru. Sparta se bude snažit diktovat tempo a domácí nejspíš budou spoléhat na protiútoky. Favorit pravděpodobné o jeden gól vyhraje a možná právě na ten jeden gól. V utkání padnou maximálně dvě branky.

Tip: 2