Plzeň nebo Sparta? Kdo ovládne ligový šlágr?


Velký podzimní zápas je tady! Ve Štruncových sadech hostí Plzeň pražskou Spartu. Oba týmy doposud nasbíraly plný počet dvanácti bodů, ovšem zatímco hráči Plzně byli za své výkony chváleni, Sparta se na výhry hodně nadřela. To však ve šlágru 5. kola Gambrinus ligy nebude hrát žádnou roli.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2,00 - 3,40 - 3,45

Sobota 17.8. 2013, 20.15

Fotbalisté Plzně a Sparty získali doposud jako jediné dva týmy v soutěži dvanáct bodů a je jasné, že po vzájemném souboji bude stoprocentní maximálně jedno mužstvo. V případě nerozhodného výsledku už nebude v lize tým, který by neztratil ani bod. Ovšem po pátém kole nejde o neobvyklou věc.

Fotbaloví odborníci a fanoušci již delší dobu chválí herní a ofenzivní projev plzeňské Viktorie, zatímco sparťanská hra se často ocitá pod palbou kritiky. Však také Plzeň dvakrát z předešlých dvou sezon slavila mistrovská triumf, naopak sparťané třikrát v řadě skončili druzí. V minulé sezoně šlo o těsný souboj, což se projevilo také ve vzájemných zápasech. Domácí tým vždy vyhrál 1:0.

Přestože je mírně favorizovaná domácí Viktorie, opět se bude jednat o velmi vyrovnaný souboj. Sparťané mají také zkušené mužstvo a rozhodně se jim lépe bude hrát proti mužstvu, které preferuje útočné pojetí. Pořád se navíc jedná teprve o pátý ligový zápas, takže by utkání nemuselo být tolik svázáno taktikou a mohly by padnout více než dvě branky.  

Jak zápas před vyprodaným plzeňským hledištěm dopadne? Dovolím si tvrdit, že diváci se budo hrou bavit, zápas bude dramatický a nakonec skončí spravedlivou remízou. A proč by nemohlo po skončení utkání svítit na ukazateli skóre 2:2?!

Kolik padne gólů?

Více než 2,5 - 1,90

Méně než 2,5 - 1,80

Jak dopadne první poločas? 2,55 - 2,15 - 3,90

Oba týmy budou skórovat: 1,72 - 1,95

Plzeň bude skórovat: 1,20 - 4,20

Sparta bude skórovat: 1,38 - 2,80