Plzeň s Libercem v opačném gardu. Vybojují Západočeši titul?


Pokud fotbalisté Plzně vyhrají, kolo před koncem ligy oslaví druhý mistrovský titul v historii. Stačí také, aby Sparta nevyhrála. Pražané hrají na půdě Teplic, které ještě nemají definitivní jistotu záchrany. Bude znám nový český mistr  již v neděli?

18:00 Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1,60 - 3,60 - 4,85

Utkání, které může definitivně rozhodnout o novém českém mistrovi. A jistě zajímavý je fakt, že pokud hráči Plzně zvítězí, přeberou titul právě od Liberce. Přitom Plzeň a Liberec jsou posledními dvěma mistry, kteří se navíc v rozhodující bitvě utkali již loni. Tehdy díky remíze slavil liberecký Slovan. Ten už nyní ligu vyhrát nemůže.

Fotbalisté Plzně mají dvě kola před koncem pětibodový náskok před Spartou a málokdo pochybuje, že by ještě o druhý mistrovský titul v historii přišli. Když Plzeň slavila před dvěma lety, rozhodující krok udělal ve Štruncových sadech. Není divu, že se vyprodaný stadion těší na další oslavu. Zvlášť když v předchozím domácím zápase museli příznivci překousnout nečekanou prohru se Slavií.

Jenže svěřence trenéra Pavla Vrby čeká aktuálně nejlepší celek Gambrinus ligy. Stále ještě úřadující mistr měl mizerný podzim, ale po zimní přestávce se pořádně rozjel a nyní má na kontě osm vyhraných zápasů v řadě! Ve své úctyhodné šňůře vydařených utkáních hráč Liberce pomohli také Plzni, když doma porazili Spartu.

Podzimní vzájemný zápas skončil těsnou výhrou Viktorie 2:1. Do zápasu jde i podle sázkoých kanceláří v roli mírného favorita. Kdo jiný by měl utnout výtečnou libereckou sérii než budoucí mistr. Bude to dramatický souboj, gólů se diváci dočkají a o branku vyhrají spíše domácí. Stanou se tak šampiony pro sezonu 2013/2013.

18:00 FK Teplice - Sparta Praha 3,40 - 3,50 - 1,90

Fotbalisté Sparty to nemají nikdy s Teplicemi snadné. Severočeši se umí na sparťany namotivovat a pořádně jim komplikovat situaci. Jiné to nebude ani tentokrát, zvlášť když Teplice ještě nemají jistou záchranu a Sparta je po porážce v Brně ve špatné situaci.

Klub, který hraje své domácí zápasy na Stínadlech, letos prožil sezonu, na kterou není zvyklý. Dlouho se pohyboval v sestupovém pásmu a až v posledních šesti kolech se jeho situace výrazně zlepšila. Teplice porazily v důležitých záchranářských soubojích České Budějovice a Baník a překvapily ziskem tři bodů v Olomouci. K udržení se v soutěži chybí už jen kousek. Sparťané byli dlouhou dobu chváleni za výsledky i herní projev, jenže začali klopýtat a v boji o mistrovský titul hodně ztratili. Naposledy padli v Brně.

Domácí mužstvo bude hrát určitě více v klidu, i když se stále může obávat sestupu. Sparťané dají do utkání všechno a je pravděpodobné, že právě jejich snad povede ke třem bodům. Stačit to však bude pouze k potvrzení druhé příčky a prodloužení čekání na ligový titul o další rok.